Edycja 1 - Gmina Luzino, Barłomino - PP XCM

LISTY STARTOWE - SPRAWDŹ

PUCHAR POLSKI XCM 2021 – INFORMACJE

Zawodnicy chętni do uczestnictwa w Pucharze Polski XCM muszą dosłać mailową informację z numerem licencji PZKOL/UCI ID do 3 dni przed zawodami – kontakt@mtbpomerania.pl. Licencje można wyrobić w okręgowym związku kolarskim. W razie braku możliwości wyrobienia licencji na czas  przez awarię serwerów UCI, wystarczy dosłać wypełniony wniosek oraz potwierdzenie zapłaty za licencję. Licencje będą sprawdzane w PZKol po naprawie serwera.
Kategorie Pucharu Polski XCM prowadzonego przez PZKOL w roku 2021.
– M/K 18 (17-18 lat)
– M/K U23 (19 – 23 lat)
– M/K Elita (24 lat – 29 lat)
– M I (30-39 lat) – Mężczyźni
– K I (30lat+) – Kobiety
– M II (40 lat+) – mężczyźni

MTB POMERANIA MARATON 2021 – AMATOR – INFORMACJE

Zawodnicy chętni do uczestnictwa w cyklu MH Automatyka MTB Pomerania Maraton 2021 dla Amatorów muszą w dniu zawodów wypełnić wniosek o 1 dniową licencję klubową – Pomerania Sports. Do klasyfikacji generalnej sumujemy punkty z 6 wyścigów w roku 2021.

TRACKING LIVE

Pakiet Startowy

Oprócz wyznaczonej w pełni trasy, obsługi medycznej, punktów z wodą/izo w skład pakietu wchodzi:
 • baton energetyczny – BombusEnergy
 • livetracking – ŚledźGPS
 • torba eko 
 • numer startowy z chipem do pomiaru czasu
 • medal Finishera na mecie
 • catering na mecie – Pierogowóz
 • myjka
 • Serwis – u Igora
 • chusta wielofunkcyjna PP XCM

Mistrzostwa Pomorza LZS

Podczas zawodów rozgrywanych w Barłominie odbędą się również Mistrzostwa Pomorza MTB LZS. Jest to kategoria dla klubów/drużyn zrzeszonych w Pomorskim Zrzeszeniu “Ludowe Zespoły Sportowe”. Na dystansie SPEED zostanie wyłoniona najlepszą trójka zawodników wśród Kobiet i Mężczyzn.

SPEED - 33 km (1 pętla) - MEGA - 59 KM ( 2 pętle)

OPIS TRASY

Piąty rok  z rzędu zawitamy do Gminy Luzino i trasą prowadzącą przez tereny Nadleśnictwa Strzebielino, gdzie znajdują się największe przewyższenia na Pomorzu!
Rozpoczęcie sezonu rowerowego odbędzie się w miejscowości Barłomino w przepięknym Ośrodku Klubu Jeździeckiego Barłomino! Przez ostatnie lata zdążyliście już poznać kaszubskie pagórkowate szlaki w tych terenach. Uczestnicy wiedzą. że potoczna  nazwa “Beskid Kaszubski” idealnie oddaje charakter tych terenów.
SPEED – Trasa przeznaczona dla rozpoczynających przygodę z kolarstwem (od 11 roku życia) oraz dla tych co wolą ścigać się na krótszych, szybszych, interwałowych dystansach. Na tym dystansie będzie rozgrywany Puchar Polski w maratonach MTB dla kategorii Junior.
MEGA – Trasa przeznaczona dla doświadczonych kolarzy oraz tych co lubią długotrwały wysiłek.  Na tym dystansie będzie rozgrywany Puchar Polski w maratonach MTB dla reszty kategorii wiekowych.
Opis Trasy (Mega  & Speed):
Start ulokowany będzie na szerokiej drodze w centrum kompleksu KJ Barłomino.
Dla dystansu Mega, start odbywać się będzie honorowo, dopiero po pierwszym kilometrze rozpocznie się start ostry na szerokiej brukowanej drodze. Na 2.5 km trasa skręca w lewo i zaczyna się pierwszy wymagający podjazd pod Paraszyńskie Górki. Na końcu podjazdu trzeba skręcić w prawo i rozpocząć mało wymagający technicznie zjazd w dół. Po 500 m zjazdu będzie czekać nawrót (!!!), jest to 4km trasy i trzeba skręcić mocno w lewo pod kolejny podjazd, z którego rozpoczniecie wyboisty i na samym dole piaszczysty zjazd. Następnie trasa wjedzie mniej techniczną, ale za to szeroką i  ubitą nawierzchnia, gdzie czekają dwa dłuższe podjazdy. Na 8.8km trasa skręca w prawo i po 600 metrów wypłaszczenia, zaczniecie kręty i zdradliwy zjazd granią., który doprowadzi Was do szerokiej ubitej drogi z której  na 12.4km (!!!) będziecie musieli skręcić mocno w prawo w ostry zjazd singlem do rzeki Łeby. Tuż za Łebą czeka pierwszy PK.
Trasa po pierwszym PK ma do pokonania dość wymagający szeroki podjazd między 14.5 km i 15.5 km, następnie czeka Was trochę siodeł i hopek , które są zakończone ostrym zjazdem niebieskim szlakiem,  zakończony skrętem w prawo. Następnie wjeżdżacie w okolice Jeleniej Góry zbliżając się do niej szeroką szutrową drogą przez tzw. “Kamienne Mosty” (18.5 km – 19 km). Po zjeździe z Kamiennych Mostów skręcacie mocno w lewo  i wspinacie się pod Jelenia Górę od strony południowej.  Po wymagającym i sztywnym podjeździe po korzeniach oraz kamieniach, przejeżdżacie przez wzgórze jeleniej Góry obok puktu widokowego, za którym czeka niebezpieczny zjazd starymi drewnianymi schodami. Po krótkim zjeździe odbijacie w lewo na szlak, który prowadzi tuż przy Rezerwacie Przyrody “Paraszyńskie Wąwozy”, po paru krótkich podjazdach, zakończonych zjazdem singlem, dojeżdżacie do szerokiego szutru, gdzie będzie czekał Bufet nr 2. Następnie rozpoczniecie najdłuższy podjazd na trasie na Narożną Górę (24.5 km trasy, 1 km i ok. 8.3 % nachylenia). Na górze czeka Was przyjemny pofałdowany odcinek granią oraz szybki i bardzo wymagający technicznie  zjazd, prowadzący do kolejnego przejazdu mostkiem przez Łebę, gdzie zahaczycie trochę błota i wjedziecie  krótkim sztywnym podjazdem po korzeniach.
Następnie należy uważać na przejeździe przez asfaltową drogę gminną (Strzebielino – Paraszyno), po której wjeżdżacie na szeroką, ubitą, brukowaną drogę, z której skręcacie w prawo i zaczynacie ostatni mocny podjazd, w połowie którego ulokowany jest ROZJAZD tras. Mega skręca w prawo na drugą pętle, a SPEED jedzie dalej prosto do mety i wjeżdża na ostatnie 4 kilometry, które są identyczne jak po starcie.

TRACKING LIVE

Uczestnicy  na dystansie SPEED oraz MEGA  mają możliwość ściągnięcia darmowej aplikacji „ŚledźGPS” i używania jej w tle podczas zawodów. Dzięki temu  będzie można śledzić uczestników na trasie i dopingować na żywo – http://sledzgps.pl/❗️ 
DYSTANSE:
 • Speed – 33.5 km – limit 3.30h
  (od 11 lat)
 • Mega – 59 km – limit 4.15h
  (od 18 lat)
PRZEWYŻSZENIA:
 • Speed: 850 m
 • Mega: 1500 m
NAGRODY FINANSOWE:
TOP Men/Women – MEGA PP
 • 1 – 700 zł
 • 2 – 600 zł
 • 3 – 500 zł
 • 4 – 300 zł
 • 5 – 100 zł
 • 6 – 100 zł
BOX TECHNICZNY:
 • 13/42 km trasy (Porzecze)
  – dojazd drogą asfaltową przez Strzebielino i Paraszyno,
  – Możliwa pomoc techniczna dla zawodników,

UPHILL | DOWNHILL | SPRINT

#UpHill – Narożna Góra – 24km
#DownHill – RED – Narożna Góra – 26km
#Sprint – 1km do mety
Klasyfikacja Generalna – Segmenty Strava 2021  
*Aby uczestniczyć w rywalizacji na najlepszego
górala (UpHill), zjazdowca (DownHill) i sprinter (Sprint)
trzeba mieć założone konto na strava.com
Po każdym wyścigu trzeba zgrać track (gpx) z przejechanej trasy.
Track waszego przejazdu można ściągnąć również z aplikacji ŚledźGPS
po zakończonych  zawodach (jak używacie).

PUNKTY KONTROLNE

DYSTANS MEGA
 • 13 km -woda/izo/banany
 • 24 km  – woda/izo
 • 29 km – ROZJAZD (MEGA w prawo, 2 pętla)
 • 38 km – woda/izo/banany
 • 50 km -woda/izo
 • 55 km – ROZJAZD (META prosto)

PUNKTY KONTROLNE

DYSTANS SPEED
 • 13 km – woda/izo/banany
 • 24 km  – woda/izo
 • 29 km – ROZJAZD (META prosto)

INFORMACJE DLA ZAWODNIKÓW

BIURO ZAWODÓW:
Klub Jeździecki w Barłominie, ul. Słoneczna 12

Harmonogram zawodów: 

Sobota – 27  marzec  2021 r.

19:00 – 20:30 – wydawanie pakietów startowych (KJ Barłomino)

 

Niedziela – 28 marzec 2021 r.

7:15 – 10:30 – wydawanie pakietów startowych w biurze (KJ Barłomino)

9:00 – Start MEGA – Puchar Polski XCM – sektor 1/2

9:00 – Start MEGA – Reszta kategorii M/K  sektor 3/4

10:15 – Otwarte wejście do sektorów startowych (SPEED – zakaz rozgrzewki na trasie – DSQ)

10:30– Start SPEED – Puchar Polski XCM Junior (M/K18) sektor 1

10:31  – Start SPEED – kategorie  (M-Elita, M30 + wakaty) – sektor 2

10:32 – Start SPEED – kategorie  (M40) – sektor 3

10:33 – Start SPEED – kategorie  (M14, M16, M18, M50, M60, M65+) – sektor 4

10:34 – Start SPEED –  Wszystkie kategorie Kobiece – sektor 5

13:30 – Dekoracja MEGA

13:45 – Dekoracja SPEED

 

PARKING: na terenie KJ Barłomino – łaka i pastwisko (oznaczone literką P)

WC:  toi toi na zewnątrz

ODBIÓR POSIŁKU REGENERACYJNEGO: Pierogowóz 

PUNKTY KONTROLNE: SPEED 2, MEGA 4

WYPOSAŻENIE PUNKTY KONTROLNEGO: woda/izo/banany

PRYSZNICE/SZATNIE: BRAK ze względu na COVID-19

ZAWODNICY Z KATEGORII MK11-14 LAT mają możliwość startu jedynie w obecności opiekuna/trenera na trasie.  1 opiekun przypada na max 4 zawodników. Opiekun odbiera w biurze zawodów specjalny numer, który daje prawo wejścia do miasteczka i strefy startu/mety.

Miasteczko Zawodów

NADLEŚNICTWO STRZEBIELINO

Nadleśnictwo Strzebielino

Nadleśnictwo Strzebielino jest jednym z 15 nadleśnictw wchodzących w skład RDLP w Gdańsku. Położone jest na terenie województwa pomorskiego, powiatu wejherowskiego. Zasięgiem swym obejmuje 8 gmin: głównie Luzino, Łęczyce i Linia a także Wejherowo, Gniewino, Szemud, Cewice i Kartuzy. Największą miejscowością w zasięgu administracyjnym jest wieś Luzino, gdzie mieści się też siedziba nadleśnictwa.

Powierzchnia nadleśnictwa to 17 703,79 ha. Zasadnicze kompleksy leśne położone są wzdłuż dolin rzek: Łeby i Redy. Teren cechuje się wysoką lesistością. Przeważająca część obszaru Nadleśnictwa charakteryzuje się formami pagórkowatymi i wzgórzowymi wyniesionymi od 50 do 200 m n.p.m. Najwyższy punkt znajduje się w okolicy tzw. „Jeleniej Góry” oddz. 210 i wynosi ca 222 m n.p.m.

Zarówno obręb Luzino jak i obręb Bożepole leży w obszarze moreny czołowej i dennej. W kierunku rzeki Łeby, oraz pradoliny rzek Redy i Łeby schodzi szereg jarów i wąwozów, których dnem często płyną okresowe strumienie.

Rzeźba terenu wymusiła na dużej części nadleśnictwa nieregularny podział powierzchniowy.
Rzeka Łeba jest rzeką graniczną pomiędzy obrębami Bożepole i Luzino na tym obszarze płynie malowniczą doliną otoczoną wzgórzami o wysokości od 170 do 195 m n.p.m.

Mapa turystyczna nadleśnictwa

Mapa sytuacyjna nadleśnictwa

CHUSTA WIELOFUNKCYJNA LUZINO 2021

T-SHIRT dla uczestnika całego cyklu 2021