Edycja 1

Barłomino, Gmina Luzino

RACEBOOK – ZOBACZ

LISTY STARTOWE

BIURO ZAWODÓW:
Klub Jeździecki w Barłominie, ul. Słoneczna 12

Harmonogram zawodów – wstępny: 

Niedziela – 27 marzec 2022 r.

8:30 – 11:15 – wydawanie pakietów startowych w biurze / ew. zapisy (KJ Barłomino)

10:00 – Start MEGA – start masowy

11:30  – Start SPEED – sektor 1

11:32 – Start SPEED –  sektor 2 

11:34 – Start SPEED – sektor 3 

14:00 – Dekoracja MEGA

14:30 – Dekoracja SPEED

*wakaty zgłaszane są mailowo na kontakt@mtbpomerania.pl do 5 dni przed zawodami!
*
kategorie M/K14 bez licencji  oraz opiekunowie ustawiają się na końcu sektora!

 

PARKING: na terenie KJ Barłomino (oznaczony literką P)

WC:  TOI TOI

ODBIÓR POSIŁKU REGENERACYJNEGO: Pierogowóz 

BOKSY TECHNICZNE/BUFETY: Speed 2, Mega 4

PRYSZNICE/SZATNIE: Damskie/Męskie (część hotelowa)

Pakiet Startowy

Oprócz wyznaczonej w pełni trasy, obsługi medycznej, punktów z wodą/izo w skład pakietu wchodzi:
 • baton energetyczny – BombusEnergy
 • żel energetyczny
 • livetracking – ŚledźGPS
 • numer startowy z chipem do pomiaru czasu
 • medal Finishera na mecie
 • catering na mecie – Pierogowóz
 • strefa mycia rowerów na mecie
 • Serwis rowerowy przed zawodami / na mecie – u Igora
 • Lech Free 0%
 • Redbull 0,33ml w strefie Finishera

Trasa 2022

SPEED (1 pętla) - MEGA ( 2 pętle)

OPIS TRASY

Szósty rok  z rzędu zawitamy do Gminy Luzino z trasą prowadzącą przez tereny Nadleśnictwa Strzebielino, gdzie znajdują się największe przewyższenia na Pomorzu!
Rozpoczęcie sezonu kolarskiego odbędzie się w przepięknym Ośrodku Klubu Jeździeckiego w Barłominie! Przez ostatnie lata zdążyliście już poznać kaszubskie pagórkowate szlaki w tych terenach. Uczestnicy wiedzą. że potoczna  nazwa “Beskid Kaszubski” idealnie oddaje charakter tych terenów.
Opis Trasy:
Start ulokowany będzie na szerokiej drodze w centrum kompleksu KJ Barłomino.
Pierwsze 500m trasy to wyjazd z obszaru KJ Barłomino, ostry skręt w lewo (tutaj prosimy o uwagę), następnie wjazd w las w węższą drogę prowadzącą w dół do barłomińskiego bruku, który poprowadzi uczestników prosto do pierwszych podjazdów. Na 2.5 km trasa z bruku skręca w lewo i zaczyna się pierwszy wymagający podjazd pod Paraszyńskie Górki. Na końcu podjazdu trzeba skręcić w prawo i rozpocząć mało wymagający technicznie zjazd w dół. Po 500 m zjazdu będzie czekać NAWRÓT, jest to 4km trasy i trzeba skręcić mocno w lewo pod kolejny podjazd, z którego rozpoczniecie szybki zjazd. W połowie zjazdu czeka Was mocny skręt w prawo w nowo wyznaczony singiel z bardzo dużym nachyleniem, który prowadzi na sam szczyt z pięknym widokiem na okolice. Następnie rozpoczniecie zjazd granią po wyprofilowanych zakrętach i wjedziecie na drogę szutrową z szeroką, ubitą nawierzchnia, gdzie czekają dwa dłuższe podjazdy nie wymagające techniki. Na 12.4km będziecie musieli skręcić mocno w prawo w ostry zjazd singlem do rzeki Łeby. Tuż za Łebą czeka pierwszy bufet z wodą / izo / bananami.
Trasa po pierwszym PK ma do pokonania dość wymagający fizycznie szeroki podjazd niebieskiem szlakiem, który prowadzi w roku 2022 ciągle prosto i dopiero na samym jego końcu skręca w prawo, gdzie zaczyna się ostry zjazd.. Następnie wjeżdżacie w okolice Jeleniej Góry, zbliżając się do niej szeroką szutrową drogą przez tzw. “Kamienne Mosty” (18.5 km – 19 km). Po zjeździe z Kamiennych Mostów skręcacie mocno w lewo i wspinacie się pod Jelenia Górę od strony południowej. Po wymagającym, sztywnym podjeździe po korzeniach i kamieniach “Iście Górski podjazd – strava”,wspinacie się jeszcze wyżej na nowy singiel XC. Czeka Was tutaj trochę zabawy enduro i kolejny sztywny podjazd w stronę punktu widokowego.
Przejeżdżacie przez wzgórze Jeleniej Góry obok punktu widokowego, za którym czeka niebezpieczny zjazd starymi drewnianymi schodami (tutaj prosimy o dużą uwagę). Po krótkim zjeździe odbijacie w lewo na szlak, który prowadzi tuż przy Rezerwacie Przyrody “Paraszyńskie Wąwozy”. Po paru krótkich podjazdach, zakończonych zjazdem singlem, dojeżdżacie do szerokiego szutru, gdzie będzie czekał Bufet nr 2. Następnie rozpoczniecie najdłuższy podjazd na trasie na Narożną Górę (24.5 km trasy, 1 km i ok. 8.3 % nachylenia). Na górze czeka Was przyjemny pofałdowany odcinek granią oraz szybki, bardzo wymagający technicznie zjazd, prowadzący do kolejnego przejazdu mostkiem przez Łebę. Tam zahaczycie trochę błota i wjedziecie krótkim sztywnym podjazdem po korzeniach.
Następnie należy uważać na przejeździe przez asfaltową drogę gminną (Strzebielino – Paraszyno), po której wjeżdżacie na szeroką, ubitą, brukowaną drogę. Z niej skręcacie w prawo i zaczynacie ostatni mocny podjazd z powrotem pod “Paraszyńskie Górki”, w połowie którego ulokowany jest ROZJAZD tras. Mega skręca w prawo na drugą pętle, a SPEED jedzie dalej prosto do mety i wjeżdża na ostatnie 4 kilometry, które są identyczne jak po starcie.

TRACKING LIVE

Uczestnicy  na dystansie SPEED oraz MEGA  mają możliwość ściągnięcia darmowej aplikacji „ŚledźGPS” i używania jej w tle podczas zawodów. Dzięki temu  będzie można śledzić uczestników na trasie i dopingować na żywo – http://sledzgps.pl/❗️ 

INFORMACJE DLA ZAWODNIKÓW

DYSTANSE:
 • Speed – 33.5 km – limit 3.30h
  (od 11 lat)
 • Mega – 59 km – limit 4.15h
  (od 18 lat)
PRZEWYŻSZENIA:
 • Speed: 1000 m
 • Mega: 1900 m
NAGRODY FINANSOWE:
TOP Men/Women – OPEN Mega:
 • 1 – 600 zł
 • 2 – 400 zł
 • 3 – 300 zł
TOP Men/Women – OPEN SPEED
 • 1 – 300 zł
 • 2 – 200 zł
 • 3 – 150 zł

BOKSY TECHNICZNE / ROZJAZDY : 

DYSTANS MEGA
 • 13 km – BT – woda/izo/banany
 • 24 km  – BT – woda/izo
 • 29 km – ROZJAZD (MEGA w prawo, 2 pętla)
 • 38 km – BT – woda/izo/banany
 • 50 km – BT – woda/izo
 • 55 km – ROZJAZD (META prosto)
DYSTANS SPEED
 • 13 km – BT – woda/izo/ banany
 • 24 km  – BT – woda/izo
 • 29 km – ROZJAZD (META prosto)

Klasyfikacja SPRINT Strava : 

#Sprint – 1km do mety – segment strava
*Aby uczestniczyć w rywalizacji na najlepszego
sprintera cyklu.
trzeba mieć założone konto na strava.com
Po każdym wyścigu trzeba zgrać track (gpx) z przejechanej trasy.
Track waszego przejazdu można ściągnąć również z aplikacji ŚledźGPS
po zakończonych  zawodach (jak używacie).
Start segmentu zaczyna się zawsze na ok. 1000/500m do mety i jest oznaczony tabliczką “SPRINT START” oraz kończy się na mecie.

Mistrzostwa Pomorza LZS

Podczas cyklu MH Automatyka MTB Pomerania Maraton odbędą się również Mistrzostwa Pomorza MTB LZS. Jest to kategoria dla klubów/drużyn zrzeszonych w Pomorskim Zrzeszeniu “Ludowe Zespoły Sportowe”.  Zawodnicy zbierają punkty w każdym wyścigu do klasyfikacji generalnej. Najlepsza trójka wśród mężczyzn i kobiet z największa ilością uzbieranych punktów (niezależnie od dystansu) będzie nagrodzona podczas finałowej edycji 28 sierpnia w Gdańsku.

Miasteczko Zawodów

NADLEŚNICTWO STRZEBIELINO

Nadleśnictwo Strzebielino jest jednym z 15 nadleśnictw wchodzących w skład RDLP w Gdańsku. Położone jest na terenie województwa pomorskiego, powiatu wejherowskiego. Zasięgiem swym obejmuje 8 gmin: głównie Luzino, Łęczyce i Linia, a także Wejherowo, Gniewino, Szemud, Cewice i Kartuzy. Największą miejscowością w zasięgu administracyjnym jest wieś Luzino, gdzie mieści się siedziba nadleśnictwa.

Powierzchnia nadleśnictwa to 17 703,79 ha. Zasadnicze kompleksy leśne położone są wzdłuż dolin rzek: Łeby i Redy. Teren cechuje się wysoką lesistością. Przeważająca część obszaru Nadleśnictwa charakteryzuje się formami pagórkowatymi i wzgórzowymi wyniesionymi od 50 do 200 m n.p.m. Najwyższy punkt znajduje się w okolicy tzw. „Jeleniej Góry” oddz. 210 i wynosi ca 222 m n.p.m.

Zarówno obręb Luzino jak i obręb Bożepole leży w obszarze moreny czołowej i dennej. W kierunku rzeki Łeby, oraz pradoliny rzek Redy i Łeby schodzi szereg jarów i wąwozów, których dnem często płyną okresowe strumienie.

Rzeźba terenu wymusiła na dużej części nadleśnictwa nieregularny podział powierzchniowy.
Rzeka Łeba jest rzeką graniczną pomiędzy obrębami Bożepole i Luzino na tym obszarze płynie malowniczą doliną otoczoną wzgórzami o wysokości od 170 do 195 m n.p.m.

Mapa turystyczna nadleśnictwa

Mapa sytuacyjna nadleśnictwa