EDYCJA 1 - SZEMUD - 24.03.2024

cropped-sho-fotob-27

ZAPISY / LISTA STARTOWA

SEKTORY - LISTA ZAWODNIKÓW

INFORMACJE

INAUGURACYJNA EDYCJA W SEZONIE 2024 ZAWITA JAK ROK WCZEŚNIEJ NA JEDNĄ Z SZYBSZYCH TRAS CYKLU MH AUTOMATYKA MTB POMERANIA MARATON DO GMINY SZEMUD. DO SZEMUDU DZIĘKI OTWARCIU TRASY KASZUBSKIEJ DOTRZECIE Z TRÓJMIASTA W 20 MINUT.
ŚMIAŁO MOŻNA POWIEDZIEĆ, ŻE TRASA W SZEMUDZIE JEST ODPOWIEDNIA DLA KAŻDEGO. DOŚĆ PŁASKA I BARDZO SZYBKA W PORÓWNANIU DO INNYCH EDYCJI. TRASA ZAWODÓW BĘDZIE ZLOKALIZOWANA NA TERENIE TRÓJMIEJSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO W OKOLICACH REZERWATU PEŁCZNICA, JEZIORA ZAWIAT I JEZIORA BIESZKOWICE, A TAKŻE RZEKI GOŚCICINNEJ. START I META ZAWODÓW ULOKOWANE SĄ NA TERENIE GMINNEGO CENTRUM KULTURY I SPORTU W SZEMUDZIE, A MIASTECZKO ZAWODÓW BĘDZIE ULOKOWANE W ŚRODKU HALI SPORTOWEJ GCKSiR Z PEŁNYM ZAPLECZEM SOCJALNYM (SZATNIE/PRYSZNICE/CATERING).
FUN – TRASA PRZEZNACZONA DLA DOROSŁYCH, KTÓRZY ROZPOCZYNAJĄ SWOJĄ PRZYGODĘ Z KOLARSTWEM ORAZ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W WIEKU OD 8 DO 14 LAT. LIMIT CZASU TO 1.5 GODZINY.
SPEED – TRASA PRZEZNACZONA DLA DOROSŁYCH ROZPOCZYNAJĄCYCH PRZYGODĘ Z KOLARSTWEM, ALE CHCĄ SPRÓBOWAĆ CZEGOŚ WIĘCEJ NIŻ DYSTANS FUN, A PRZEDE WSZYSTKIM DLA TYCH CO WOLĄ ŚCIGAĆ SIĘ NA KRÓTSZYCH, SZYBSZYCH I INTERWAŁOWYCH DYSTANSACH. NA DYSTANSIE SPEED OBOWIĄZUJĄ KATEGORIE WIEKOWE OD 15 ROKU ŻYCIA DO KATEGORII M65+. LIMIT CZASU WYNOSI 3 GODZINY I 15 MINUT.
MEGA – TRASA PRZEZNACZONA DLA LICENCJONOWANYCH ZAWODNIKÓW, DOŚWIADCZONYCH KOLARZY AMATORÓW ORAZ TYCH CO LUBIĄ DŁUGOTRWAŁY WYSIŁEK. PĘTLA ZAWODÓW BĘDZIE DO POKONANIA DWUKROTNIE, A LIMIT CZASU WYNOSI TUTAJ 4 GODZINY 15 MIN. KATEGORIE WIEKOWE OBOWIĄZUJĄCE NA TYM DYSTANSIE SĄ OD WIEKU 18 LAT (ROCZNIKOWO).
MINI CROSS – ZAWODY PRZEZNACZONE DLA DZIECI OD 2 DO 8 LAT W DWÓCH KATEGORIACH: ROWERKI BIEGOWE (DO 5 LAT) ORAZ ROWERY NORMALNE (KATEGORIE 5-6 I 7-8 LAT). ZAPISY ODBYWAJĄ SIĘ  ON-LINE DO ŚRODY 23.59 ORAZ W DZIEŃ ZAWODÓW I TRWAJĄ DO GODZ. 9:50. DZIECI BĘDĄ MIAŁY WYZNACZONĄ PĘTLE O DŁUGOŚCI OK. 100M (ROWERKI BIEGOWE) I OK. 1KM (ROWERY NORMALNE). KAŻDY UCZESTNIK NA TEJ TRASIE OTRZYMA SWÓJ NUMER STARTOWY. DZIECI PO USTAWIENIU NA STARCIE O DANEJ GODZINIE RUSZAJĄ NA ZNAK SĘDZIEGO/SPIKERA.
NA TRASIE ROWERKÓW NORMALNYCH OBOWIĄZUJE W 2024 ROKU POMIAR CZASU I CHIPY ZWROTNE WIĄZANE DO BUTA.

RACEBOOK

HARMONOGRAM ZAWODÓW

8:30 DO 10:45 – ODBIÓR PAKIETÓW / ZAPISY (MEGA, SPEED, FUN)
8:30 DO 9:50 – ZAPISY MINI CROSS
10:00 – START MINI CROSS ROWERKI NORMALNE 1km (sektor 1 kat. 7-8, sektor 2 kat. 5-6)
10:10 – START MINI CROSS ROWERKI BIEGOWE 100m
10:25 – DEKORACJA MINI CROSS
10:45 – START MEGA – START MASOWY
11:00 – START SPEED – SEKTOR 1 – (TOP 50 KLASYFIKACJI GENERALNEJ MĘŻCZYZN 2023 + WAKATY)
11:02 – START SPEED – SEKTOR 2 – (TOP 51-125 KG M 2023)
11:04 – START SPEED – SEKTOR 3 – (TOP 126-200 KG M 2023 & TOP 10 KG KOBIET + WAKATY KOBIET)
11:06 – START SPEED – SEKTOR 4 – (MIEJSCA 201 WZWYŻ W KG M)
11:08 – START SPEED – SEKTOR 5 – (MIEJSCA 11 WZWYŻ W KLASYFIKACJI GENERALNEJ KOBIET 2023 + NOWE ZAPISY MĘŻCZYŹNI/KOBIETY)
11:10 – START FUN – SEKTOR 6 – (WSZYSTKIE KATEGORIE START MASOWY)
13:00 – DEKORACJA FUN
13:30 – DEKORACJA MEGA TOP3 MEN
13:45 – DEKORACJA SPEED
14:00 – DEKORACJA MEGA 

DYSTANSE

FUN – OK. 11 KM – LIMIT 1.5H
SPEED – 32 KM – LIMIT 3H MIN (1 PĘTLA)
MEGA – 57 KM – LIMIT 4H. 15 MIN (2 PĘTLE)

PRZEWYŻSZENIA

FUN – OK. 150 METRÓW
SPEED – OK. 550 METRÓW
MEGA – OK. 1000 METRÓW

TRASA SPEED (1 PĘTLA) I MEGA (2 PĘTLE)

TRASA FUN (1 PĘTLA)

TRASA MINI CROSS (2 pętle)

OPIS TRASY

A GDYBY TAK ZROBIĆ WSZYSTKO NA OPAK? 🙂
W SEZONIE 2024 W SZEMUDZIE POJEDZIECIE POD PRĄD! TYM RAZEM TRASA ZASKOCZY WAS WIĘKSZĄ LICZBĄ KRÓTKICH I STROMYCH PODJAZDÓW. PAMIĘTACIE OSTRY PIASZCZYSTY ZJAZD W DÓŁ? NA SZCZĘŚCIE NIE BĘDZIECIE MUSIELI GO PODJEŻDŻAĆ BOWIEM NA SZCZYT UDAMY SIĘ STARYM “ZJAZDOWYM” CHICKEN-LINEM. 
PIERWSZE 2 KM TRASY NIEZMENNIE SĄ BARDZO SZEROKIE I PROWADZĄ PO ASFALTOWEJ DRODZE W STRONĘ WSI GRABOWIEC, NASTĘPNIE PO SKRĘCIE W LEWO UCZESTNICY WJADĄ NA SZEROKI ODCINEK SZUTROWY I DOJADĄ DO ROZJAZDU/ZJAZDU (2.5KM) TRAS, GDZIE SKRĘCAJĄ W LEWO W LEŚNE ŚCIEŻKI.
NASTĘPNIE POKONUJECIE SZEROKI KAMIENISTY ZJAZD, ZA KTÓRYM CZEKA MOCNY SKRĘT W PRAWO I POCZĄTEK WĄSKIEGO 300M SINGIELTRACK’A PRZY MONASTYRZE I RZECE GOŚCINNEJ. PO JEGO POKONANIU CZEKA WAS ZAKRĘT O 180 STOPNI W PRAWO Z DOŚĆ DŁUGIM SZEROKIM SZUTROWYM PODJAZDEM I KOLEJNY WĄSKI ZJAZD BŁOTNISTYM SINGLEM, KTÓRY PROWADZI W DALSZĄ NIECO SZUTROWĄ CZĘŚĆ TRASY. 
DO ROZJAZDU Z TRASĄ FUN (7,5KM) TRASA NIE BĘDZIE DLA WAS ZASKOCZENIEM. DOPIERO PÓŹNIEJ NATRAFICIE NA KRÓTKIE I SZTYWNE ŚCIANKI, A DALEJ TROCHĘ SZUTRTOWEGO WYTCHNIENIA LECZ WCIĄŻ LEKKO POD GÓRĘ I W DÓŁ, A TAKŻE TROCHĘ TECHNICZNYCH KRÓTKICH I SZTYWNYCH PODJAZDÓW.
OSTATNIE 4KM TO SZUTER LEKKO W DÓŁ ORAZ POKONANY JUŻ PO STARCIE ASFALT, WIĘC WARTO DOBRZE ROZŁOŻYĆ SIŁY BOWIEM TEN ODCINEK ZAWSZE BIEGNIE POD WIATR. Z DOŚWIADCZENIA WIEMY, ŻE TO WŁAŚNIE TUTAJ MOGĄ ODWRÓCIĆ SIĘ LOSY WYŚCIGU. 
PAMIĘTAJCIE! NA DRODZE ASFALTOWEJ (TAK JAK PO STARCIE) TRZYMAJCIE SIĘ CIĄGLE PRAWEJ STRONY DROGI, AŻ DO LINII METY. DROGA BĘDZIE ZAMKNIĘTA NA CZAS WYŚCIGU DLA RUCHU PUBLICZNEGO.

PUNKTY ŻYWNOŚCIOWE

15KM – SPEED
15KM, 45KM – MEGA

PAKIET STARTOWY

NUMER STARTOWY Z CHIPEM DO POMIARU CZASU (JEDEN NA CAŁY CYKL)
ELEKTRONICZNY POMIAR CZASU
ŻEL ENERGETYCZNY „B-PAC OD ARONPHARMA”
BATONIK BOMBUS RAW
DOSTĘP DO SERWISU OD „MECHANIKA ROWEROWA”
DOSTĘP DO BUFETÓW NA TRASIE (WODA „NATA”, ISO)
DOSTĘP DO STREFY FINISHERA (WODA „NATA”, OWOCE)
DOSTĘP DO MYJKI ROWEROWEJ
BON NA POSIŁEK OD „PIEROGOWÓZ” (DANIA MIĘSNE LUB WEGAŃSKIE)
MEDAL FINISHERA

MIASTECZKO ZAWODÓW

BIURO ZAWODÓW:
HALA SPORTOWA GCKSIR (WEJŚCIE OD ORLIKA), SZEMUD UL. SZKOLNA 4A
ODBIÓR PAKIETU:
NA PODSTAWIE KODU QR (DOSYŁANYM NA MAILA UCZESTNIKA).
NUMERY STARTOWE:
RAZ PRZYDZIELONY NUMER STARTOWY JEST WAŻNY NA WSZYSTKICH EDYCJACH (POD WARUNKIEM, ŻE UCZESTNIK WEŹMIE W NICH UDZIAŁ I OPŁACI ZA NIE OPŁATĘ STARTOWĄ), W PRZYPADKU JEGO ZGUBIENIA LUB ZNISZCZENIA KOLEJNY NUMER STARTOWY TO KOSZT 30 ZŁ. OBOWIĄZUJĄ NUMERY STARTOWE Z EDYCJI WINTER 2024 (JAK KTOŚ STARTOWAŁ)
WC/SZATNIE/PRYSZNICE:
TOALETY NA TERENIE HALI SPORTOWEJ GCKSIR SZEMUD
SZATNIE I PRYSZNICE D
OSTĘPNE W HALI SPORTOWEJ GCKSIR SZEMUD DAMSKIE/MĘSKIE
STREFA CATERINGOWA:
FOODTRACK PIEROGOWÓZ DOSTĘPNY ZARÓWNO DLA UCZESTNIKÓW JAK I KIBICÓW.

TAK BYŁO W 2023

FILM Z TRASY 2023