Edycja 2 - Szemud

Listy Startowe / Sektory (dostępne 24h przed zawodami)

DYSTANSE:

 • Speed – 32 km – limit 3h 15min
  (od 11 lat)

 • Mega – 60 km – limit 4h 15min
  (od 18 lat)

PRZEWYŻSZENIA:

Speed – ok. 500 metrów
Mega – ok. 950 metrów

PUNKTY ŻYWNOŚCIOWE: woda (butelka), izo (kubek)

 • 4km/23km – SPEED

 • 4km/23km/31km/50km – MEGA

 

WYNIKI NA ŻYWO – TRACKING:

LIVE – ŚLEDŹGPS 9:00 – 13:30 (15.05.2021)

MAPA - Speed 1 pętla / Mega 2 pętle

Informacje Trasa

Druga edycja w 2021 roku zawita do Gminy Szemud (25km od Trójmiasta). Będą to drugie zawody w tej gościnnej kaszubskiej miejscowości.
Śmiało można powiedzieć, że trasa w Szemudzie jest odpowiednia dla każdego. Dość płaska i bardzo szybka w porównaniu do innych edycji.  Trasa zawodów będzie zlokalizowana na terenie  Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w okolicach Rezerwatu Pełcznica, jeziora Zawiat i jeziora Bieszkowice, a także rzeki Gościcinnej.
SPEED – Trasa przeznaczona dla rozpoczynających przygodę z kolarstwem oraz dla tych co wolą ścigać się na krótszych, szybszych i interwałowych dystansach. Limit czasu wynosi 3 godziny i 15 minut.
MEGA – Trasa przeznaczona dla doświadczonych kolarzy oraz tych co lubią długotrwały wysiłek.  Pętla zawodów będzie do pokonania dwukrotnie, a limit czasu wynosi tutaj 4 godziny 15 min.
OPIS TRASY:
Miasteczko zawodów ze startem i metą zlokalizowane jest pod budynkiem GCKSiR Szemud. Biuro Zawodów znajduje się 200m wcześniej w osobnym pomieszczeniu po za miasteczkiem zawodów.
Pierwsze 2 km trasy są bardzo szerokie i prowadzą po asfaltowej drodze w stronę wsi Grabowiec, następnie po skręcie w lewo uczestnicy wjadą na szeroki odcinek szutrowy i dojadą do Rozjazdu/Zjazdu (2.5km) tras, gdzie skręcają w prawo w leśne ścieżki.
Na 4 km czekać będzie zjazd tras i pierwszy pk kontrolny/bufet. Na 4.6km skręcacie w lewo i rozpoczynacie pierwszy zjazd z krótkim piaszczystym fragmentem, za którym skręcacie w prawo na pierwszy lżejszy podjazd. Po wjeździe na szeroką ubitą drogę i odbiciu mocno w lewo, czekać będzie krótki sztywny podjazd (7.2km) za którym będzie znajdować się bardzo stromy początek zjazdu singlem w stronę jeziora Zawiat. Między 9 , a 11 kilometrem trasy znajduje się najbardziej malowniczy odcinek trasy, który idzie brzegiem dwóch jezior (Zawiat, Bieszkowice). Od 11 km do 13.5 km czeka Was szeroka szutrowa droga, zakończona lekkim zjazdem i skrętem o 180 stopni w prawo. Po krótkim podjeździe singlem, odbijecie tym razem w lewo w wyboisty odcinek singlem, zakończony zjazdem w stronę jeziora Pałsznik.  Po kolejnych 2 kilometrach dość szerokich szutrów odbijecie w prawo (17km) i zaczniecie zjazd gdzie czekać będzie Was 30 metrowa sekcja błotna na której trzeba uważać. Na 18km wjeżdżacie na pagórkowaty odcinek trasy. Czekają Was dwa wymagające podjazdy i bardzo stromy zjazd (21 km) zakończony tzw. siodłem. Następnie wjeżdżacie z powrotem na szeroką szutrową drogę i zaczynacie długi podjazd o małym nachyleniu. Na końcu podjazdu czeka 2 punkt kontrolny/bufet. Po bufecie znajduje się 2 kilometrowy odcinek wypłaszczenia i wjazd na ostatni dłuższy podjazd zakończony singlem (26.6km). Po szerokim zjeździe i ostrym zakręcie (300 stopni) na luźnych kamieniach  czeka Was singiel tuż obok rzeki Goscicinnej i Monastyru, zakończony krótkim sztywnym podjazdem. Na końcu podjazdu znajduje się ROZJAZD TRAS. Trasa SPEED skręca w prawo na metę. Trasa MEGA skręca w lewo na drugą pętlę.
Powrót do mety prowadzi po tej samej drodze szutrowej i asfaltowej jak po starcie. Tutaj trzymajcie się ciągle prawej strony drogi, aż do linii mety.

Pakiet Startowy

w skład pakietu wchodzi:
 • baton energetyczny Bombus Energy
 • Energy Gel PENCO 35g
 • numer startowy z chipem do pomiaru czasu (jeden na wszystkie edycje 2021) + trytki
 • medal Finishera na mecie
 • catering na mecie (3 dania do wyboru) Pierogowóz
 • myjka Aerogrease
 • tracking live – aplikacja Śledź GPS
 • obsługa medyczna w razie wypadku
 • serwis i pomoc Techniczna – u Igora

ROZJAZD TRAS

Premie Górskie - Strava

Segmenty Strava:

#UPHILL – jezioro Wygoda (19.7km)
#DOWNHILL – ścianka (21 km)
#SPRINT –  1km do mety
*Aby uczestniczyć w rywalizacji na segmentach trzeba
mieć założone konto na strava.com.
Po każdym wyścigu trzeba zgrać track (gpx) z przejechanej trasy.
Track waszego przejazdu można ściągnąć z aplikacji ŚledźGPS
po zakończonych  zawodach.

INFORMACJE DLA ZAWODNIKÓW

BIURO ZAWODÓW:
GCKSiR, Szemud ul. Szkolna 4a
Wejście na teren zawodów (tylko uczestnicy bez osób towarzyszących)

LIMIT MIEJSC:
500 uczestników.

ODBIÓR PAKIETU:
Tylko z wydrukowanym i podpisanym wcześniej formularzem ze strony internetowej oraz opłaconym wpisowym. Brak możliwości zapisów w dniu zawodów.

Harmonogram zawodów: Sobota – 15 maja 2021 r.

7:00 – 10:30 – wydawanie pakietów startowych w biurze zawodów 

9:00 – Start MEGA – wszyscy razem

10:15 – otwarte wejście do sektorów startowych

10:30 – Start SPEED – Sektor 1 

10:31 – Start SPEED – Sektor 2

10:32 – Start SPEED – Sektor 3

10:33 – Start SPEED – Sektor 4

10:34 – Start SPEED – Sektor 5 

13:00  – Dekoracja MEGA 

13:30  – Dekoracja SPEED

13:50 – Zamknięcie Mety

NUMERY STARTOWE: raz przydzielony numer startowy jest ważny na wszystkich edycjach (pod warunkiem, że uczestnik weźmie w nich udział i opłaci za nie opłatę startową), w przypadku jego zgubienia lub zniszczenia kolejny numer startowy to koszt 20 zł

WC:  Dostępne w GCKSiR Szemud/Miasteczko Zawodów

SKLEP DISCOVER POMERANIA by ELVELO

Zakup t-shirt lub odzież kolarską z serii “DISCOVER POMERANIA”
Wejdź i zobacz!

ZAMÓW PAKIET ŻELI/IZO PENCO POLSKA

Zamów zestaw Żeli/IZO od PENCO dostarczony do biura zawodów z kodem “pomerania”
https://www.pencopolska.pl/kategoria-produktu/zestawy/
www.pencopolska.pl.

WSPÓŁORGANIZATOR