Edycja 1 - Szemud, 26.03.2022

INFORMACJE

BIURO ZAWODÓW:
GCKSiR (Hala Sportowa, wejście od Orlika) , Szemud, ul. Szkolna 4a

HARMONOGRAM ZAWODÓW:

8:30 do 10:45 – odbiór pakietów / zapisy (MEGA, SPEED, FUN)
8:30 do 9:50 – zapisy MINI CROSS
10:00 – start MINI CROSS Rowerki Biegowe
10:10 – start MINI CROSS Rowerki normalne
10:25 – dekoracja MINI CROSS
10:45 – start MEGA – start masowy
11:00 – start SPEED  – sektor 1 – (TOP 50 Klasyfikacji Generalnej Mężczyzn 2023 + wakaty)
11:02 – start SPEED  – sektor 2 – (TOP 51-125 KG M 2023)
11:04 – start SPEED – sektor 3 – (TOP 126-200 KG M 2023 & TOP 10 KG Kobiet + wakaty Kobiet)
11:06 – start SPEED  – sektor 4 – (miejsca 201 wzwyż w KG M)
11:08 – start SPEED  – sektor 5 – (miejsca 11 wzwyż w klasyfikacji generalnej Kobiet + Nowe zapisy Mężczyźni/Kobiety)
11:10 – start FUN  – sektor 6 – (wszystkie kategorie start masowy)
13:00 – dekoracja FUN
13:30 – dekoracja SPEED
14:00 – dekoracja MEGA

TRASY OFICJALNE 2023

DYSTANSE:
Fun – ok. 11 km – limit 1.5h – Rozjazd (3.8km)
Speed – 32 km – limit 3h min (1 pętla)
Mega – 57 km – limit 4h  (2 pętle)

PRZEWYŻSZENIA:
Fun – ok. 150 metrów
Speed – ok. 550 metrów
Mega – ok. 1000 metrów

TRASA MEGA (2 pętle) & SPEED (1 pętla)

TRASA FUN (1 pętla)

Informacje Trasa

Inauguracyjna edycja w sezonie 2023  zawita na jedną z szybszych tras cyklu do Gminy Szemud. Do Szemudu dzięki otwarciu trasy Kaszubskiej dotrzecie z Trójmiasta w 20 minut.
Śmiało można powiedzieć, że trasa w Szemudzie jest odpowiednia dla każdego. Dość płaska i bardzo szybka w porównaniu do innych edycji.  Trasa zawodów będzie zlokalizowana na terenie  Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w okolicach Rezerwatu Pełcznica, jeziora Zawiat i jeziora Bieszkowice, a także rzeki Gościcinnej. Start i meta zawodów ulokowane są na terenie Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Szemudzie. W 2023 roku trasa zostanie taka sama jak w roku 2022.
FUN – Trasa przeznaczona dla dorosłych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z kolarstwem oraz dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 14 lat. Jest to nowy dystans na którym także będzie prowadzona klasyfikacja generalna. Limit czasu to 1.5 godziny.
SPEED – Trasa przeznaczona dla rozpoczynających przygodę z kolarstwem oraz dla tych co wolą ścigać się na krótszych, szybszych i interwałowych dystansach. Na dystansie Speed obowiązują kategorie wiekowe od 15 roku życia do kategorii M60+. Limit czasu wynosi 3 godziny i 15 minut.
MEGA – Trasa przeznaczona dla doświadczonych kolarzy oraz tych co lubią długotrwały wysiłek.  Pętla zawodów będzie do pokonania dwukrotnie, a limit czasu wynosi tutaj 4 godziny 15 min. Kategorie wiekowe obowiązujące na tym dystansie są od wieku 18 lat (rocznikowo).

MINI CROSS – Zawody przeznaczone dla dzieci od 2 do 7 lat w dwóch kategoriach: Rowerki Biegowe oraz Rowery normalne. Zapisy odbywają się tylko w dzień zawodów, są darmowe i trwają do godz. 9:50. Dzieci będą miały wyznaczoną pętle o długości ok. 50m (rowerki biegowe) i ok. 200m (rowery normalne). Każdy uczestnik na tej trasie otrzyma swój numer startowy. Na tej trasie nie ma pomiaru czasu. Dzieci po ustawieniu na starcie o danej godzinie ruszają na znak sędziego/spikera.

OPIS TRASY (2023):
Pierwsze 2 km trasy są bardzo szerokie i prowadzą po asfaltowej drodze w stronę wsi Grabowiec, następnie po skręcie w lewo uczestnicy wjadą na szeroki odcinek szutrowy i dojadą do Rozjazdu/Zjazdu (2.5km) tras, gdzie skręcają w prawo w węższe leśne ścieżki.
Na 4 km czekać będzie zjazd tras i pierwszy pk kontrolny/bufet. Na 4.6km skręcacie w lewo i rozpoczynacie pierwszy zjazd z krótkim piaszczystym fragmentem, za którym skręcacie w prawo na pierwszy lżejszy podjazd. Po wjeździe na szeroką ubitą drogę i odbiciu mocno w lewo, czekać będzie krótki sztywny podjazd (7.2km) za którym będzie znajdować się bardzo stromy początek zjazdu singlem, zakończony krótkim singlem wyjeżdżającym przy jeziorze Zawiat. Między 10 km, a 12.5 km zacznie się nowy odcinek trasy, który wymaga dużej uwagi i umiejętności technicznych, kończy się on paroma stromymi zjazdami oraz podjazdami, gdzie bez odpowiedniej prędkości osiągniętej na zjeździe, ciężko będzie wdrapać się na kolejne wzgórze. Potem trasa wjeżdża singletrackiem tuż przy linii jeziora Rębówko. Następnie czeka Was długi 6 km szeroki odcinek trasy. Na 18.4km zaczynacie pierwszy z czterech dłuższych podjazdów z niewielkim nachyleniem. 21.6km to najcięższy zjazd całej trasy. Tutaj jest możliwość ominięcia zjazdu “Chicken Linem czyli objazdem”. Po zjeździe trasa wyjeżdża na szeroki odcinek trasy, który prowadzi do bufetu na 24 km. Za bufetem skręcacie w lewo z głównej szutrówki na zjazd, który zakończony jest 180 procentowym zakrętem i podjazdem. Stąd zostaje Wam jeszcze 500 m podjazdu, a następnie szeroki zjazd, mocny skręt w lewo, singiel przy monastyrze i rzece Gościnnej, a następnie krótki sztywny podjazd pod rozjazd.  Trasa MEGA skręca w lewo na drugą pętlę. Trasa Speed skręca lekko w prawo i kieruje się na METĘ.
Powrót do mety prowadzi po tej samej drodze szutrowej i asfaltowej jak po starcie. Tutaj trzymajcie się ciągle prawej strony drogi, aż do linii mety.
PUNKTY ŻYWNOŚCIOWE: woda (butelka), izo (kubek), banan
24km – SPEED
24km/32km/50km – MEGA

Pakiet Startowy

baton energetyczny Bombus Energy
żel energetyczny Aronpharma B-Pac
medal Finishera na mecie
bon na posiłek (4 dania do wyboru) Pierogowóz
piwo Lech Free 0% w strefie finishera
redbull w strefie finishera
myjka rowerowa w miasteczku zawodów
tracking live – darmowa aplikacja Śledź GPS na telefon
ogólnodostępny serwis rowerowy w miasteczku zawodów
numer startowy z chipem do pomiaru czasu (jeden na wszystkie edycje 2022) 

MIASTECZKO ZAWODÓW

BIURO ZAWODÓW:
Hala Sportowa GCKSiR (wejście od Orlika), Szemud ul. Szkolna 4a
ODBIÓR PAKIETU:
na podstawie kodu QR (dosyłanym na maila uczestnika).
NUMERY STARTOWE:
raz przydzielony numer startowy jest ważny na wszystkich edycjach (pod warunkiem, że uczestnik weźmie w nich udział i opłaci za nie opłatę startową), w przypadku jego zgubienia lub zniszczenia kolejny numer startowy to koszt 20 zł
WC/SZATNIE/PRYSZNICE:
Toalety na terenie Hali Sportowej GCKSiR Szemud
Szatnie i Prysznice d
ostępne w Hali Sportowej GCKSiR Szemud Damskie/Męskie
STREFA CATERINGOWA:
Foodtrack Pierogowóz dostępny zarówno dla uczestników jak i kibiców.
ZAPISY:
Online do 3 dni przed zawodami lub w dzień zawodów (150 zł – gotówka/karta). 

STRAVA SPRINT SEGMENT

#SPRINT –  1km do mety
*Aby uczestniczyć w rywalizacji na segmentach trzeba
mieć założone konto na strava.com.
Po każdym wyścigu trzeba zgrać track (gpx) z przejechanej trasy.
Track waszego przejazdu można ściągnąć z aplikacji ŚledźGPS
po zakończonych  zawodach.

TAK BYŁO W 2022

TRASA POV

WSPÓŁORGANIZATOR