Większość naszej ekipy ma za sobą starty w maratonach MTB, biegach ultra czy rajdach przygodowych. Od kiedy sięgnąć pamięcią – zawsze startowaliśmy jako uczestnicy, a naszym marzeniem było przygotować coś swojego. W końcu jesteśmy stąd, a tak pięknie jak na Pomorzu zdarza się rzadko gdzie. Mamy tutaj nie tylko morze, ale też piękne, całkiem pokaźne górki i masę zapierających dech w piersiach widoków.

Jeśli lubisz się ścigać albo chciałbyś spróbować swoich sił po raz pierwszy w większej grupie – świetnie trafiłeś.

Będziemy prezentować Wam nie tylko fantastyczne rowerowe szlaki, atrakcje turystyczne regionu, ale także zachęcać dzieci, młodzież i osoby dorosłe do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Kim więc jesteśmy? Grupą przyjaciół, sportowców i nie tylko. Nasi członkowie mają na swoim koncie złote medale Mistrzostw Polski oraz Świata. Każdy z naszego zespołu w swoim codziennym życiu kieruje się wartościami związanymi z propagowaniem aktywnego trybu życia i dbania o własne zdrowie, które jest najważniejszym elementem naszego życia.

W 2017 r. wystartowaliśmy z pierwszą edycją MTB Pomerania Maraton. W 2018 i 2019 roku podwoiliśmy ilość naszych imprez oraz zorganizowaliśmy pierwszą dwudniową imprezę w kolarstwie górskim na Pomorzu czyli Festiwal MTB Pomerania (czasówka + maraton).  Zdobyliśmy wiele cennego doświadczenia, przejechaliśmy tysiące km tras, widzieliśmy wiele zadowolonych twarzy i dlatego w 2020 r. wracamy znowu 🙂

Działamy jako Stowarzyszenie Pomerania Sports, które powstało w roku 2018.

Jak się zapisać?

Zobacz jak było