DATA I MIEJSCE

12 maja 2018 - czasówka

13 maja 2018 - maraton

godzina 11.00

DZIEŃ PIERWSZY

OPIS TRASY

DYSTANSE: Jazda indywidualna na czas

 • Speed –  km

 • Mega –  km

 • Junior – tylko dzień drugi

PRZEWYŻSZENIA:

DZIEŃ DRUGI

OPIS TRASY

DYSTANSE:

 • Speed –  km

 • Mega –  km

 •  Junior :
  – do lat 8 –
  – 9-14 lat –

PRZEWYŻSZENIA:

Speed:
Mega:

MAPA

DZIEŃ PIERWSZY

MAPA

DZIEŃ DRUGI

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

DZIEŃ PIERWSZY

ZAPISY: wyłącznie drogą elektroniczną – klik, do 3 dni przed startem, brak możliwości zapisów na 1 dzień zawodów w biurze zawodów! Zapisy na drugi dzień zawodów – maraton mtb, elektronicznie lub w niedzielę 13 maja od godz. 8:00 w biurze zawodów

WYMAGANIA TECHNICZNE: rówer górski mtb (rowery szosowe i przełajowe są niedozwolone) + kask

BIURO ZAWODÓW: Molo w Pucku

NUMERY STARTOWE: Uwaga, każdy uczestnik otrzymuje nowy numer startowy ważny tylko na tej edycji

WARUNKI UCZESTNICTWA: http://mtbpomerania.pl/strefa-uczestnika/

OPŁATY:
– do 12 marca 2018 – 90 zł
– do 2 maja 2018 – 110 zł
– do 9 maja 2018 – 130 zł

Zniżki dla teamów i klubów kolarskich:

– do 10 osób – 90 zł od osoby
– powyżej 10 osób – 80 zł od osoby

ODBIÓR PAKIETÓW: Molo w Pucku, od godz 8.00 do godz 10.00

MIEJSCE STARTU: Molo w Pucku

PARKING: na terenie MOKSiR Puck – uwaga, ograniczona liczba miejsc parkingowych

SZATNIE / DEPOZYT: brak

PRYSZNICE / WC: prysznice – brak, WC pod molo Puck

MIEJSCE DEKORACJI: uwaga! godz. 18:30 Park Ewolucji, Sławutówko

ODBIÓR POSIŁKU REGENERACYJNEGO:

BUFET NA TRASIE:

FACEBOOK: https://www.facebook.com/events/378639312547469/

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

DZIEŃ DRUGI

WYMAGANIA TECHNICZNE: rówer górski mtb + kask

BIURO ZAWODÓW: Park Ewolucji, Sławutówko

NUMERY STARTOWE: Uwaga, każdy uczestnik otrzymuje nowy numer startowy ważny tylko na tej edycji

WARUNKI UCZESTNICTWA: http://mtbpomerania.pl/strefa-uczestnika/

OPŁATY:
– do 12 marca 2018 – 90 zł
– do 2 maja 2018 – 110 zł
– do 9 maja 2018 – 130 zł
– w dniu startu – w biurze zawodów, tylko etap drugi 80 zł
– kategoria Speed 15,16 i 17 lat – w biurze zawodów, tylko drugi etap 50 zł

Zniżki dla teamów i klubów kolarskich:

– do 10 osób – 90 zł od osoby
– powyżej 10 osób – 80 zł od osoby

GODZINY FUNKCJONOWANIA BIURA ZAWODÓW:

ODBIÓR PAKIETÓW: od godz 8.00 do godz 10.00, Park Ewolucji, Sławutówko

MIEJSCE STARTU: Park Ewolucji, Sławutówko

PARKING: wyznaczona część parkingu na terenie Park Ewolucji, Sławutówko

SZATNIE / DEPOZYT: brak

PRYSZNICE / WC: prysznice brak, wyznaczone WC

MIEJSCE DEKORACJI: Park Ewolucji, Sławutówko

ODBIÓR POSIŁKU REGENERACYJNEGO: Park Ewolucji, Sławutówko

BUFET NA TRASIE:

FACEBOOK: https://www.facebook.com/events/378639312547469/

HARMONOGRAM

DZIEŃ PIERWSZY

Sobota – 12 maja 2018 r. – Molo Puck

8:00 – 9:30 – zapisy w biurze zawodów – Molo Puck

8:00 – 10:00 – odbiór pakietów startowych (tylko po wcześniejszej opłacie przez internet) – Molo Puck

11:00 – 14:00 Starty indywidualne zawodników co minutę w parach

15:00 – Zamknięcie Mety – Molo Puck

19:00 – Oficjalne Zakończenie pierwszego dnia  na terenie Parku Ewolucji w Sławutówku

HARMONOGRAM

DZIEŃ DRUGI

Niedziela – 13 maja 2018 r. – Park Ewolucji w Sławutówku

8:00 – 9:30 – zapisy w biurze zawodów (tylko na dystans maratonu)

10:00 – Start Junior (kat. do lat 8) – Start Główny

10:15 – Start Junior (kat. 9-11, 12-14) – Start Główny

11:00 – Start Mega – 2 pętle – 60 km – limit czasowy ( 4h)

11:05 – Start Speed – 1 pętla – 30 km – bez limitu

11:45 – Dekoracja Junior

14:00 – Dekoracja Speed

14:30 – Dekoracja Mega

15:00 – Zamknięcie Mety

15:30 – Oficjalne Zakończenie Festiwal MTB Pomerania Puck

WSPÓŁORGANIZATOR

WÓJT GMINY PUCK – TADEUSZ PUSZKARCZUK
URZĄD GMINY PUCK
ul. 10 LUTEGO 29
84-100 PUCK

Gmina Puck to serce historycznej Ziemi Puckiej. Oglądając park archeologiczny w Rzucewie, można cofnąć się do epoki kamienia i czasu łowców fok. A wybierając liczne trasy turystyczne, zwróćmy uwagę na resztki dawnego układu osadniczego, zachowane szachulcowe domostwa, przydrożne krzyże, kapliczki… Przeszłość znaczy się kościołami, których wieże od stuleci wskazują kierunek ludzkich refleksji.

W Starzynie, zadumamy się nad XVII-wieczną, eschatologiczną wizją Sądu Ostatecznego na polichromii ściany tęczowej wiejskiej świątyni. Pełen uroku, szachulcowy kościół w Mechowie z 1742 r. zachwyca barokowymi obrazami wiązanymi ze szkołą stylistyczną Hermana Hana i Bartłomieja Strobla. Sanktuarium Maryjne i kapliczka nad studzienką z cudowną wodą w Swarzewie, to obiekty wtopione w kaszubski pejzaż, duchowy i regionalny.

Urokliwe XIX-wieczne pałace, dwory, takie jak w Rzucewie, Rekowie Górnym, Sławutówku, Celbowie, Łebczu, ze śladami dawnych założeń parkowych. Zabytki Gminy Puck to też funkcjonujące w strukturach lokalnych zabudowania folwarków, bardzo interesujący typ domu pomorskiego, murowanego z czerwonej cegły na kamiennej podmurówce z XIX/XX w. oraz odchodzące już w „niebyt” w niezwykle szybkim tempie szachulcowe domostwa z poł. XIX w.

Ochrona przyrody:

 • Groty Mechowskie,
 • Nadmorski Park Krajobrazowy,
 • Puckie Błota,
 • Rezerwat przyrody Beka,
 • Rezerwat przyrody Darżlubskie Buki.

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Pucku od lat słynie z organizacji imprez żeglarskich. Tutaj odbywają się zawody żeglarskie o randze międzynarodowej i krajowej. Mamy doświadczenie w organizowaniu nie tylko zawodów żeglarskich, ale też obozów sportowych i imprez rekreacyjnych.

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji ma w swojej ofercie bardzo szeroką gamę różnego rodzaju rozrywek. Pasjonatów sportu zapraszamy do korzystania z naszych obiektów sportowych tj. stadionu, hali sportowej, kręgielni, sali fitness, bilarda czy tenisa stołowego. Dla miłośników kultury mamy różnego rodzaju kola zainteresowań zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Atrakcyjność pobytu podnoszą walory turystyczno – krajoznawcze, specyficzny mikroklimat, zabytki związane z historią ziemi puckiej i jej bogatymi tradycjami morskimi oraz liczne imprezy prezentujące kulturę kaszubską.

Ośrodek Kultury, Sportu, i Turystyki w Gminie Puck posiada swoją bazę w wielu miejscowościach: Wiejskie Domy Kultury w Strzelnie i Żelistrzewie, Dom Kaszubski w Swarzewie, liczne Kluby kultury, świetlice w Domach Strażaka. Współpraca środowiskowa ze szkołami, Radami Sołeckimi, Kołami Gospodyń Wiejskich, Ochotniczymi Strażami Pożarnymi, Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim owocuje żywiołowymi festynami wiejskimi, turniejami, a także kameralnymi spotkaniami mieszkańców wsi.

Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck koordynuje wszelkie działania sportowe na terenie Gminy. Boiska do piłki nożnej, siatkowej, koszykówki, również tenisa – możemy spotkać na prawie każdej wsi. Jest to zaplecze Ludowych Zespołów Sportowych działających w 18 miejscowościach i Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Ziemi Puckiej, a także Klubu Sportowego Korona Żelistrzewo, czy Klubu Sportowego Kaszub Połchowo. Osiągnięciem kultury fizycznej jest zbudowanie stadionu sportowego w Żelistrzewie. Wśród imprez rekreacyjno-sportowych najbardziej znaczącym jest letni Maraton Ziemi Puckiej, zawsze w międzynarodowej obsadzie.

PARTNERZY III ETAPU - FESTIWAL MTB POMERANIA

P.H.”Sibuk” to firma z rodzinnymi tradycjami. Firma od samego początku funkcjonuje w sektorze handlu i usług. Na przestrzeni lat asortyment ewoluował, jednak główna działalność opiera się na sprzedaży produktów AGD, RTV, mebli tapicerowanych oraz twardych, jak również oświetlenia oraz dywanów.

W 2014 roku działalność firmy została poszerzona o asortyment rowerowy (sprawdź tutaj!) oraz motoryzacyjny – motocykle i skutery. W ofercie znajduje się również serwisowanie jednośladów. W chwili obecnej firma P.H. Sibuk sp.j., to sieć 4 sklepów zlokalizowanych w obrębie miasta Puck oraz 2 Autoryzowane Salony Sprzedaży: T-mobile.

Rozpocznij sezon rowerowy razem z SIBUK w Pucku! Sklep Sibuk czeka na Ciebie razem z rowerami, skuterami i motocyklami, a w swojej ofercie posiada własny serwis Autoryzowany ROMET i ZIPP.

Park Ewolucji znajduje się w miejscowości Sławutówko w gminie Puck. Rozmieszczony jest na 40 tys. m2. pośród bujnej roślinności w otoczeniu lasu i pięknej zieleni. Zobaczysz z bliska fascynujące okazy prehistorycznych mieszkańców Ziemi.
W Parku Ewolucji poprzez edukację i rozrywkę poznasz tajemnice odległej przeszłości.

BAKRA NATURA  istnieje na rynku od 2010 roku jako  importer i dystrybutor naturalnych produktów i przysmaków z Turcji.

Dzięki bogactwu składników odżywczych i minerałów stanowią one ważny element zdrowej, zrównoważonej diety i mogą być bezpiecznie stosowane przez osoby z równymi problemami zdrowotnymi. W naszej ofercie odnajdą Państwo przede wszystkim karob w postaci melasy, strąków i proszku z chleba świętojańskiego, a także pasta tahini , herbatki w tym Gojnik (Herbatka górska- Sideritis Scardica) i  Dzika lawenda oraz przyprawy.

Nasze produkty są w 100% naturalane, nie zawierają sztucznych barwników ani konserwantów, są bez dodatku cukru  i bez glutenu. Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem i dystrybutorem Karobu z Turcji Firmy INCOM SA,

Produktu Bakra to doskonały wybór dla coraz liczniejszej grupy konsumentów m.in dla: wegetarian, wegan, sportowców, alergików , osób z nietolerancją glutenu i cukrzyków. Produkty w ofercie Bio Karob certyfikowane są przez polską jednostkę certyfikującą BIOEKSPERT i posiadają certyfikat ekologiczny nr PL-EKO-04.

W 2006 roku powstał Moroccanoil i flagowy produkt marki – Kuracja Moroccanoil, która zapoczątkowała światową popularność olejku arganowego i zrewolucjonizowała przemysł kosmetyczny. Od innych marek Moroccanoil odróżnia to, że wszystkie produkty – od szamponów i odżywek po produkty do stylizacji i wykończenia fryzury – zawierają olejek arganowy i oferują wyjątkowy sposób pielęgnacji i stylizacji, który nadaje włosom naturalny połysk i gładkość.

GOLDWELL Polska od 70 lat jest jednym z czołowych dostawców profesjonalnych preparatów oraz produktów fryzjerskich (od koloryzacji, przez pielęgnację, po stylizację). Podstawą działalności marki jest produkcja i sprzedaż profesjonalnych produktów do włosów dostarczanych w pierwszej linii dla ekskluzywnych salonów fryzjerskich na całym świecie, a poprzez te salony również indywidualnym klientom.

Volkswagen Benepol to autoryzowany dealer samochodów użytkowych marki Volkswagen.

Piwo Koźlak, Żywe, Amber, Złote Lwy, Harde, naturalne piwo – naturalnie z Pomorza! Produkcja piwa wykorzystująca domowe warzenie piwa. Regionalne piwa z Browar Amber. 

Cechini Muszyna należy do wód wysoko zmineralizowanych, wydobywanych spod ziemi, o pierwotnej czystości, nieskażonej bakteriologicznie i nie posiadającej zanieczyszczeń chemicznych. Wydobywana na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego w Uzdrowisku Muszyna.

Race Fender to producent błotników rowerowych i akcesoriów. Zajmujemy się produkcją oraz dystrybucją błotników rowerowych i akcesoriów. Oferujemy w 100% polskie produkty. RaceFender to polska marka, założona z pasji do kolarstwa.

Firma LUK-Connect Meyer Łukasz świadczy swoje usługi od 2006 roku, jednak pakiet wykonywanych prac jest oparty na długoletnim doświadczeniu w charakterze podwykonawcy. Specjalizujemy się głównie w budownictwie elektroenergetycznym, teletechnicznym oraz automatyce przemysłowej. Wykonujemy również inwestycje oraz remonty związane z pracami budowlanymi. Obszarem naszego działania jest terytorium całego kraju. Od 2011 roku rozszerzyliśmy zakres wykonywanych usług o prace projektowe.

 Gminy partnerskie

     Partnerzy

Patronat medialny