Większość naszej ekipy ma za sobą starty w maratonach MTB, biegach ultra czy rajdach przygodowych. Od kiedy sięgnąć pamięcią – zawsze startowaliśmy jako uczestnicy, a naszym marzeniem było przygotować coś swojego. W końcu jesteśmy stąd, a tak pięknie jak na Pomorzu zdarza się rzadko gdzie. Mamy tutaj nie tylko morze, ale też piękne, całkiem pokaźne górki i masę zapierających dech w piersiach widoków.

 

Jeśli lubisz się ścigać albo chciałbyś spróbować swoich sił po raz pierwszy w większej grupie – świetnie trafiłeś.

 

Będziemy prezentować Wam nie tylko fantastyczne rowerowe szlaki, atrakcje turystyczne regionu, ale także zachęcać dzieci, młodzież i osoby dorosłe do aktywnego spędzania wolnego czasu.

 

Kim więc jesteśmy? Grupą przyjaciół, sportowców i nie tylko. Nasi członkowie mają na swoim koncie złote medale Mistrzostw Polski oraz Świata. Każdy z naszego zespołu w swoim codziennym życiu kieruje się wartościami związanymi z propagowaniem aktywnego trybu życia i dbania o własne zdrowie, które jest najważniejszym elementem naszego życia.

Działamy pod dowództwem głównego pomysłodawcy i organizatora zawodów – Marka. Dzięki, któremu powstało Stowarzyszenie Pomerania Sports zarejestrowane w Pępowo, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 24, kod pocztowy 83-330.

 

W 2017 r. wystartowaliśmy z pierwszą edycją MTB Pomerania Maraton. W 2018 roku podwoiliśmy ilość naszych imprez oraz zorganizowaliśmy pierwszą dwudniową imprezę w kolarstwie górskim na Pomorzu czyli Festiwal MTB Pomerania.  Zdobyliśmy wiele cennego doświadczenia, przejechaliśmy tysiące km tras, widzieliśmy wiele zadowolonych twarzy i dlatego w 2019 r. wracamy znowu 🙂

Jak się zapisać?

Zobacz jak było