MTB Pomerania Kolbudy

20 maja 2018 (niedziela)

godzina 11.00

OPIS TRASY

DYSTANSE:

  • Speed 27 km

  • Mega 54 km

  • Junior
    – do lat 8 – 500m
    – 9-14 lat – 3 km

PRZEWYŻSZENIA:

Speed – 450 m
Mega – 900 m

INFORMACJE DLA ZAWODNIKÓW

KOMUNIKAT TECHNICZNY DLA UCZESTNIKÓW – http://mtbpomerania.pl/wp-content/uploads/2018/05/Komunikat-techniczny-Kolbudy.pdf

BIURO ZAWODÓW: Bąkowo ul. Otomińska

NOWE ZAPISY: elektronicznie do 17 maja, osobiście niedziela 20 maja od godz. 8:00 do godz. 9:30

ODBIÓR PAKIETÓW: niedziela 20 maja od godz. 8:00 do godz. 10:00

MIEJSCE STARTU: Pumptruck, Bąkowo ul. Otomińska

PARKING: na ul. Otomińskiej oraz dalej przy Bursztynowej Górze.

SZATNIE / DEPOZYT: brak

PRYSZNICE: Brak

MIEJSCE DEKORACJI: Pumptruck, Bąkowo ul. Otomińska

ODBIÓR POSIŁKU REGENERACYJNEGO: Pumptruck, Bąkowo ul. Otomińska

BUFET NA TRASIE: 16 km

FACEBOOK: https://www.facebook.com/events/148310565969989/

NUMERY STARTOWE ➡️ wszyscy uczestnicy mają zupelnie nowe numery startowe, do odbioru w biurze

ZAMKNIĘCIE ULIC ➡️ ul. Otomińska (od strony miasteczka zawodów) i od strony Otomina, przy parkingu na wjeździe do lasu)

ROZJAZD SPEED I MEGA ➡️ nie ma rozjazdu, trasa Speed kończy na mecie, a Mega przejeżdza przez metę na drugą pętlę.

ZJAZD DO METY ➡️ prosto z Bursztynowej Góry na ul. Otomińską, po wytaśmowanym odcinku prowadzącym do mety

TRASA JUNIOR do lat 8 ➡️ płaski odcinek w miasteczku zawodów, ok. 300 m

TRASA JUNIOR 9-14 ➡️ 3 okrążenia, każde po 1 km, oznaczone strzałkami i czarno-żółtą taśmą

 

 

HARMONOGRAM


  Niedziela – 20 maja 2018 r.

8:00 – 9:30 – zapisy w biurze zawodów

8:00 – 10:00 – odbiór pakietów startowych (tylko po wcześniejszej opłacie przez internet)

10:00 – Start Junior (kat. do lat 8)

10:15 – Start dystansu Junior (kat. 9-11, 12-14)

11:00 – Start dystansu Mega

11:05 – Start dystansu Speed

12:00 – Dekoracja Junior

14:00 – Dekoracja Speed

14:30 – Dekoracja Mega

15:00 – Zamknięcie Mety

15:30 – Oficjalne Zakończenie MTB Pomerania Kolbudy

WSPÓŁORGANIZATOR

Gmina Kolbudy  

Gmina Kolbudy położona jest we wschodniej części Województwa Pomorskiego a jej obszar (8280 ha) zajmuje południowo-wschodnią, krawędziową część Pojezierza Kaszubskiego, sąsiadującego z Żuławami Wiślanymi. Gmina ma ponad 14.000 mieszkańców. Ulokowana na osi głównego szlaku komunikacyjnego Gdańsk – Kościerzyna (droga wojewódzka nr 221) graniczy z Gdańskiem, oraz z gminami: Żukowo, Trąbki Wielkie, Przywidz i Pruszcz Gdański.

Tworzy ją 15 wsi sołeckich (Bąkowo, Bielkówko, Bielkowo, Babidół, Buszkowy, Czapielsk, Jankowo, Lublewo, Lisewiec, Łapino, Kowale, Kolbudy, Pręgowo, Otomin, Ostróżki) i kilka przysiółków (Miechucińskie Chrusty, Nowiny, Żmijewo, Gołąbkowo, Krymki).

Administracyjnie wchodzi w skład powiatu gdańskiego z siedzibą w Pruszczu Gdańskim. Ośrodkiem administracyjno-usługowym gminy jest wieś Kolbudy. W Kolbudach znajduje się większość instytucji publicznych.

Charakterystycznym dla całej gminy elementem jest dynamiczny rozwój budownictwa mieszkaniowego, indywidualnego i zwartego. Na pograniczu miasta Gdańska i gminy, w Kowalach, powstało nowoczesne osiedle o zabudowie wielorodzinnej (10.000 mieszkańców). W sołectwie Łapino, w pięknej scenerii zlokalizowane jest luksusowe osiedle domów jednorodzinnych o rezydencjonalnym charakterze. Ten rodzaj budownictwa jest w gminie preferowany.

Władze przywiązują wielką uwagę do ochrony środowiska. Na styku terytorium gminy i miasta Gdańska, w sołectwie Otomin znajduje się wysłużone i mające niekorzystny wpływ, z punktu widzenia ekologicznego, wysypisko oraz zakład utylizacji śmieci w Szadółkach. Gmina ciągle inwestuje w ochrone środowiska, czystość i turystykę. Gmina z sukcesami zabiega o europejskie fundusze na rozwój infrastruktury. Kończy się budowa ścieżki rowerowej Kolbudy-Gdańsk oraz nowej drogi Kowale – Otomin.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwa komisariat Policji, a w sezonie letnim policyjne patrole konne. Ponadto od kilku lat gmina współpracuje w tym zakresie ze Strażą Graniczną. W gminie działają drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszające 150 osób i posiadające nowoczesną remizę w Kolbudach. Urząd Gminy podjął działania zmierzające do objęcia monitoringiem najbardziej newralgiczne miejsca i obiekty. Gmina Kolbudy jest miejscem wielu wydarzeń kulturalnych. Najważniejszym jest REFERMATA Festiwal Muzyki Klasycznej oraz Organowy Międzynarodowy Festiwal Muzyczny.

 Referat promocji, sportu i rekreacji Gminy Kolbudy

Organizuje wiele imprez sportowych, w tym mistrzostwa o randze regionalnej oraz letnie obozy żeglarskie dla młodych mieszkańców Gminy. W Kolbudach jest dobrze wyposażony stadion sportowy wraz z kortami tenisowymi oraz kompleks sportowy Orlik.

Pumptruck w Gminie Kolbudy 

Niewątpliwie jednym z ciekawszych dla kolarza obiektów na terenie Gminy Kolbudy jest nowoczesny pumptruck, na którym rozpocznie swój start Etap 4: MTB Pomerania Maraton. To asfaltowy tor składający się z garbów, profilowanych zakrętów oraz małych „hopek” ułożonych w takiej kolejności, aby możliwe było rozpędzenie się i utrzymywanie prędkości bez pedałowania. Dzięki niewielkich rozmiarów przeszkodom radość z jazdy czerpać mogą zarówno dorośli użytkownicy, jak i dzieci powyżej 4 roku życia. Co ważne, z toru można korzystać na wszystkich typach rowerów.

 

Nieodpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne w Gminie Kolbudy

Szlaki turystyczne w Gminie Kolbudy 

Baza turystyczna Gminy Kolbudy 

Lasy i rezerwaty w Gminie Kolbudy

Nadleśnictwo Kolbudy 

Piękno pomorskich lasów, ich różnorodność i bogactwo znane są nie tylko na terenie naszego kraju, ale również poza jego granicami. Właśnie tu, w centralnej części Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku położone jest Nadleśnictwo Kolbudy.

Pomimo bliskości aglomeracji trójmiejskiej i związanej z tym ingerencji ludzi, przyroda, a w szczególności lasy przypominają prawdziwe puszcze i bory w licznych fragmentach niezmienione ręką człowieka. Przepiękny i bardzo zróżnicowany krajobraz tych terenów jest wynikiem działania lodowca skandynawskiego, ruchów ziemi i jego wód roztopowych z okresu zlodowaceń plejstoceńskich, a szczególnie bałtyckiego. Na mozaikowatość krajobrazu mają wpływ również występujące w Nadleśnictwie jeziora rynnowe oraz rzeki kształtujące liczne jary i wąwozy.

Sąsiedztwo różnych form ukształtowania terenu spowodowało powstanie na terenie Nadleśnictwa deniwelacji dochodzących rozmiarami nawet 150 metrów. Najwyżej położony punkt znajduje się w okolicy miejscowości Katarynki (Gmina Przywidz) i wynosi 274,2 m nad poziomem morza, a najniższy w miejscowości Miłocin (Żuławy) – 0,5 m poniżej poziomu morza.

Urozmaicona konfiguracja terenu ma również wpływ na kształtowanie się miejscowego klimatu, którego cechuje duża zmienność stanów pogody. Jest to związane również ze ścieraniem się na terenie Nadleśnictwa mas powietrza: łagodnego i wilgotnego atlantyckiego oraz ostrego i suchego kontynentalnego. Skutki wpływu tego drugiego łagodzone są przez bliskość Morza Bałtyckiego i Zatoki Gdańskiej.

PARTNERZY IV ETAPU

Race Fender to producent błotników rowerowych i akcesoriów. Zajmujemy się produkcją oraz dystrybucją błotników rowerowych i akcesoriów. Oferujemy w 100% polskie produkty. RaceFender to polska marka, założona z pasji do kolarstwa.

GO Sport to kompleksowa oferta dla pasjonatów sportu. Francuska grupa kapitałowa GO Sport jest jednym z największych dystrybutorów odzieży i akcesoriów sportowych. Sponsorem nagród dla zwycięzców Etapu 4: MTB Pomerania Maraton, jest sklep GO SPORT zlokalizowany w Centrum Handlowym Osowa. W dniu zawodów będziecie mogli skorzystać ze sklepu i serwisu rowerowego tej marki.

Piwo Koźlak, Żywe, Amber, Złote Lwy, Harde, naturalne piwo – naturalnie z Pomorza! Produkcja piwa wykorzystująca domowe warzenie piwa. Regionalne piwa z Browar Amber.

W 2006 roku powstał Moroccanoil i flagowy produkt marki – Kuracja Moroccanoil, która zapoczątkowała światową popularność olejku arganowego i zrewolucjonizowała przemysł kosmetyczny. Od innych marek Moroccanoil odróżnia to, że wszystkie produkty – od szamponów i odżywek po produkty do stylizacji i wykończenia fryzury – zawierają olejek arganowy i oferują wyjątkowy sposób pielęgnacji i stylizacji, który nadaje włosom naturalny połysk i gładkość.

GOLDWELL Polska od 70 lat jest jednym z czołowych dostawców profesjonalnych preparatów oraz produktów fryzjerskich (od koloryzacji, przez pielęgnację, po stylizację). Podstawą działalności marki jest produkcja i sprzedaż profesjonalnych produktów do włosów dostarczanych w pierwszej linii dla ekskluzywnych salonów fryzjerskich na całym świecie, a poprzez te salony również indywidualnym klientom.

Cechini Muszyna należy do wód wysoko zmineralizowanych, wydobywanych spod ziemi, o pierwotnej czystości, nieskażonej bakteriologicznie i nie posiadającej zanieczyszczeń chemicznych. Wydobywana na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego w Uzdrowisku Muszyna.

Volkswagen Benepol to autoryzowany dealer samochodów użytkowych marki Volkswagen.

 Gmina partnerska

     Partnerzy

Patronat medialny