Edycja 4 - Luzino

Segmenty Strava 2020 – 
Premia #1 – Porzecze uphill 
Premia #2 – Narożna Góra
*Aby uczestniczyć w rywalizacji na Premiach Górskich trzeba
mieć założone konto na strava.com.
Po każdym wyścigu trzeba zgrać track (gpx) z przejechanej trasy.
Track waszego przejazdu można ściągnąć z aplikacji ŚledźGPS
po zakończonych  zawodach.

LISTA STARTOWA

Pakiet Startowy

Oprócz wyznaczonej w pełni trasy, obsługi medycznej, punktów żywnościowych, serwisu i myjki na mecie, trackingu live
w skład pakietu wchodzi:
 • chusta wielofunkcyjna
 • baton energetyczny Bombus Energy
 • baton energetyczny FA Carborade
 • livetracking
 • torba eko 
 • numer startowy z chipem do pomiaru czasu
 • medal Finishera na mecie
 • catering na mecie

OPIS TRASY

Zapraszamy na czwarte z rzędu rozpoczęcie sezonu rowerowego do Luzina! Przez ostatnie trzy lata zdążyliście już poznać kaszubskie pagórkowate szlaki w tych terenach. Śmiało można powiedzieć, że znajdziemy tam największe przewyższenia na Pomorzu. Uczestnicy przekonają się, że nazwa „Beskid Kaszubski” idealnie oddaje charakter tych terenów. W tym roku zmieniamy miejsce startu i bazę zawodów przenosimy do nowoczesnego Klubu Jeździeckiego w Barłominie)
SPEED – Trasa przeznaczona dla rozpoczynających przygodę z kolarstwem oraz dla tych co wolą ścigać się na krótszych, szybszych, interwałowych dystansach. Na trasie znajdzie się jeden z głównych podjazdów trasy długiej (Narożna Góra).
MEGA – Trasa przeznaczona dla doświadczonych kolarzy oraz tych co lubią długotrwały wysiłek.  Na trasie będą wszystkie okoliczne podjazdy (Dąbrowa Góra, Jelenia Góra i Narożna Góra).
Opis Trasy (Mega  & Speed):
Zawodnicy startują ze startu wspólnego, podzieleni na sektory 1/2/3, które zjeżdżają się w jedną grupę przed startem (Pierwszeństwo na linii startowej mają zawodnicy TOP 10 z klasyfikacji generalnej).
Start ulokowany będzie na szerokiej brukowanej drodze, która biegnie w stronę Paraszyna. Na 2.5 km trasa skręca w lewo i zaczyna się podjazd pod Paraszyńskie Górki. Na końcu podjazdu trzeba skręcić w prawo i zjechać w dół, aby następnie w połowie zjazdu skręcić mocno w lewo na 4km (ROZJAZD)!
Po kolejnym podjeździe i szybkim zjeździe wąwozem, czeka Was trochę szerszej i ubitej nawierzchni, aż do zjazdu singlem przez Łebę (11.5km), tutaj trzeba wykazać się dobrą techniką. Tuż za Łebą czeka pierwszy PK z wodą.
Trasa po pierwszym PK ma do pokonania dość wymagający podjazd między 13 km i 14.5 km, następnie czeka trochę siodeł i hopek , które są zakończone ostrym zjazd szlakiem zakończony skrętem w prawo (15.6 km – 16 km). Następnie wjeżdżacie w okolice Jeleniej Góry zbliżając się do niej szeroką szutrową drogą przez tzw. „Kamienne Mosty” (17.5 km – 18 km). Po zjeździe z Kamiennych Mostów skręcacie mocno w lewo  i wspinacie się pod Jelenia Górę od strony południowej, gdzie czeka Was drugi segment stravy. Po wymagającym i sztywnym podjeździe po korzeniach oraz kamieniach (20 km), przejeżdżacie przez wzgórze jeleniej, za którym czeka niebezpieczny zjazd tuż obok drewnianych schodów (trzymajcie się prawej strony) następnie rozpoczniecie  trzy kilometrowy zjazd w stronę Paraszyna oraz trzeciego segmentu stravy zlokalizowanego na Narożnej Górze (24 km trasy, 1 km i ok. 8.3 % nachylenia). Na górze czeka Was przyjemny pofałdowany odcinek granią oraz szybki zjazd, prowadzący do kolejnego przejazdu mostkiem przez Łebę, gdzie zahaczycie trochę błota i wjedziecie  krótkim sztywnym podjazdem po korzeniach.
Następnie należy uważać na przejeździe przez asfaltową drogę gminną (Strzebielino – Paraszyno), po której wjeżdżacie na szeroką, ubitą, brukowaną drogę, z której skręcacie w prawo i zaczynacie ostatni mocny podjazd, w połowie którego ulokowany jest ROZJAZD tras. Mega skręca w prawo na drugą pętle, a SPEED jedzie dalej prosto do mety i wjeżdża na ostatnie 3 kilometry, które po rozjeździe są identyczne jak po starcie.

TRACKING LIVE

Uczestnicy  na dystansie SPEED oraz MEGA  mają możliwość ściągnięcia darmowej aplikacji „ŚledźGPS” i używania jej w tle podczas zawodów. Dzięki temu  będzie można śledzić uczestników na trasie i dopingować na żywo – http://sledzgps.pl/❗️ 
TOP 3 wśród Kobiet i Mężczyzn na każdym dystansie dostanie od nas obowiązkowy tracker ważący ok. 80 gram – do zwrotu w biurze zawodów. Parę trackerów przekażemy na trasę również wybranym zawodnikom w dniu startu.
DYSTANSE:
 • Speed – 33 km
  (od 11 lat)
 • Mega – 57 km
  (od 18 lat)
PRZEWYŻSZENIA:
 • Speed: 700 m
 • Mega: 1400 m
NAGRODY FINANSOWE:
TOP Men/Women – MEGA
 • 1 – 500 zł
 • 2 – 300 zł
 • 3 – 200 zł

PUNKTY KONTROLNE

DYSTANS SPEED
 • 12 km – woda
 • 24 km  – woda
 • 29 km – ROZJAZD (META prosto)

STARTY:

9:00 – MEGA PANOWIE – SEKTOR A
9:00 – MEGA PANIE – SEKTOR B
9:00 – SPEED – wakaty – SEKTOR B
13:15 – SPEED PANOWIE – (TOP  140 z klasyfikacji generalnej + wakaty) A/B/C
13:30 – SPEED PANOWIE –  (170+ z klasyfikacji generalnej + nowe zapisy w dniu zawodów) – A/B
13:30 – SPEED PANIE – Sektor C

PUNKTY KONTROLNE

DYSTANS MEGA
 • 12 km -woda
 • 24 km  – woda
 • 29 km – ROZJAZD (MEGA w prawo, 2 pętla)
 • 37 km – woda
 • 49 km -woda
 • 54 km – ROZJAZD (META prosto)

SPEED - 33 km (1 pętla) - MEGA - 57 KM ( 2 pętle)

INFORMACJE DLA ZAWODNIKÓW

BIURO ZAWODÓW:
Klub Jeździecki w Barłominie, ul. Słoneczna 12

Harmonogram zawodów: 

Piątek – 14 sierpnia 2020 r.

19:00 – 20:30 – wydawanie pakietów startowych w Decathlon Kartuska (Gdańsk)

 

Niedziela – 16  sierpnia 2020 r.

7:30 – 13:00 – wydawanie pakietów startowych w biurze (KJ Barłomino)

9:00 – Start MEGA (sektor A/B)

9:00 – Start SPEED – wakaty (sektor C) 

12:30  – Dekoracja  MEGA 

13:00 – Otwarte wejście do sektorów startowych (SPEED grupa II – zakaz rozgrzewki na trasie – DSQ)

13:15 – Start SPEED grupa I (TOP 140 KG + wakaty)

13:25 – Otwarte wejście do sektorów startowych

13:30 – Start SPEED grupa II  (KG 140 + nowe zapisy w dzień zawodów)

16:00– Dekoracja SPEED 

16:00 – Zamknięcie Mety

 

PARKING: na terenie KJ Barłomino (oznaczone literką P)

WC:  toi toi na zewnątrz

ODBIÓR POSIŁKU REGENERACYJNEGO: Pierogowóz (Bolognese lub Jagody z makaronem)

PUNKTY KONTROLNE: SPEED 1, MEGA 2

WYPOSAŻENIE PUNKTY KONTROLNEGO: woda

Sponsor Tytularny

WSPÓŁORGANIZATORZY


 

 

 

NADLEŚNICTWO STRZEBIELINO

Nadleśnictwo Strzebielino

Nadleśnictwo Strzebielino jest jednym z 15 nadleśnictw wchodzących w skład RDLP w Gdańsku. Położone jest na terenie województwa pomorskiego, powiatu wejherowskiego. Zasięgiem swym obejmuje 8 gmin: głównie Luzino, Łęczyce i Linia a także Wejherowo, Gniewino, Szemud, Cewice i Kartuzy. Największą miejscowością w zasięgu administracyjnym jest wieś Luzino, gdzie mieści się też siedziba nadleśnictwa.

Powierzchnia nadleśnictwa to 17 703,79 ha. Zasadnicze kompleksy leśne położone są wzdłuż dolin rzek: Łeby i Redy. Teren cechuje się wysoką lesistością. Przeważająca część obszaru Nadleśnictwa charakteryzuje się formami pagórkowatymi i wzgórzowymi wyniesionymi od 50 do 200 m n.p.m. Najwyższy punkt znajduje się w okolicy tzw. „Jeleniej Góry” oddz. 210 i wynosi ca 222 m n.p.m.

Zarówno obręb Luzino jak i obręb Bożepole leży w obszarze moreny czołowej i dennej. W kierunku rzeki Łeby, oraz pradoliny rzek Redy i Łeby schodzi szereg jarów i wąwozów, których dnem często płyną okresowe strumienie.

Rzeźba terenu wymusiła na dużej części nadleśnictwa nieregularny podział powierzchniowy.
Rzeka Łeba jest rzeką graniczną pomiędzy obrębami Bożepole i Luzino na tym obszarze płynie malowniczą doliną otoczoną wzgórzami o wysokości od 170 do 195 m n.p.m.

Mapa turystyczna nadleśnictwa

Mapa sytuacyjna nadleśnictwa

Sponsor Tytularny

 Gminy partnerskie

     Sponsorzy

     Partnerzy

Patronat medialny