ETAP #5

Kolbudy

OPIS TRASY

Jedna z najprzyjemniejszych tras w naszym cyklu. Start po szerokiej szutrowej drodze, następnie wjeżdżamy w odcinki zalesione i węższe kręte drogi. W wielu momentach trasa jest szybka, ale po drodze spotkacie parę sztywnych podjazdów i zjazdów, szczególnie obok jeziora Otomińskiego oraz nad Jarem Raduni. W połowie trasy znajduję się ponad 2 km singiel nad Jarem Raduni – czysta frajda dla fanów MTB!

DYSTANSE:

Speed – 29 km
Mega – 58 km

PRZEWYŻSZENIA:

Speed – 210 m
Mega – 420 m

PUNKTY ŻYWNOŚCIOWE:

1 –

2 –

INFORMACJE DLA ZAWODNIKÓW

KOMUNIKAT TECHNICZNY DLA UCZESTNIKÓW –
BIURO ZAWODÓW: Bąkowo ul. Otomińska
MIEJSCE STARTU: Pumptruck, Bąkowo ul. Otomińska
PARKING: na ul. Otomińskiej oraz dalej przy Bursztynowej Górze.
SZATNIE / DEPOZYT: W biurze zawodów
PRYSZNICE: Brak
MIEJSCE DEKORACJI: Pumptruck, Bąkowo ul. Otomińska
ODBIÓR POSIŁKU REGENERACYJNEGO: Pumptruck, Bąkowo ul. Otomińska
BUFET NA TRASIE: 16 km
ZAMKNIĘCIE ULIC ➡️ ul. Otomińska (od strony miasteczka zawodów) i od strony Otomina, przy parkingu na wjeździe do lasu)
ROZJAZD SPEED I MEGA ➡️ nie ma rozjazdu, trasa Speed kończy na mecie, a Mega przejeżdza przez metę na drugą pętlę.
ZJAZD DO METY ➡️ prosto z Bursztynowej Góry na ul. Otomińską, po wytaśmowanym odcinku prowadzącym do mety

HARMONOGRAM

Niedziela – …
8:45 – 11:00 – zapisy w biurze zawodów
8:45 – 11:00 – odbiór pakietów startowych (tylko po wcześniejszej opłacie przez internet)
10:30 – Start Mega – 1 pętla – ok. 55 km – limit czasowy (4 h)
11:00 – Start Speed – 1 pętle – ok. 30 km – bez limitu
14:00 – Dekoracja Speed
14:30 – Dekoracja Mega
14:30 – Zamknięcie Mety
15:30 – Oficjalne Zakończenie

Video 2019

GMINA KOLBUDY

Gmina Kolbudy  
Gmina Kolbudy położona jest we wschodniej części Województwa Pomorskiego a jej obszar (8280 ha) zajmuje południowo-wschodnią, krawędziową część Pojezierza Kaszubskiego, sąsiadującego z Żuławami Wiślanymi. Gmina ma ponad 14.000 mieszkańców. Ulokowana na osi głównego szlaku komunikacyjnego Gdańsk – Kościerzyna (droga wojewódzka nr 221) graniczy z Gdańskiem, oraz z gminami: Żukowo, Trąbki Wielkie, Przywidz i Pruszcz Gdański.
Tworzy ją 15 wsi sołeckich (Bąkowo, Bielkówko, Bielkowo, Babidół, Buszkowy, Czapielsk, Jankowo, Lublewo, Lisewiec, Łapino, Kowale, Kolbudy, Pręgowo, Otomin, Ostróżki) i kilka przysiółków (Miechucińskie Chrusty, Nowiny, Żmijewo, Gołąbkowo, Krymki).
Administracyjnie wchodzi w skład powiatu gdańskiego z siedzibą w Pruszczu Gdańskim. Ośrodkiem administracyjno-usługowym gminy jest wieś Kolbudy. W Kolbudach znajduje się większość instytucji publicznych.
Charakterystycznym dla całej gminy elementem jest dynamiczny rozwój budownictwa mieszkaniowego, indywidualnego i zwartego. Na pograniczu miasta Gdańska i gminy, w Kowalach, powstało nowoczesne osiedle o zabudowie wielorodzinnej (10.000 mieszkańców). W sołectwie Łapino, w pięknej scenerii zlokalizowane jest luksusowe osiedle domów jednorodzinnych o rezydencjonalnym charakterze. Ten rodzaj budownictwa jest w gminie preferowany.
Władze przywiązują wielką uwagę do ochrony środowiska. Na styku terytorium gminy i miasta Gdańska, w sołectwie Otomin znajduje się wysłużone i mające niekorzystny wpływ, z punktu widzenia ekologicznego, wysypisko oraz zakład utylizacji śmieci w Szadółkach. Gmina ciągle inwestuje w ochrone środowiska, czystość i turystykę. Gmina z sukcesami zabiega o europejskie fundusze na rozwój infrastruktury. Kończy się budowa ścieżki rowerowej Kolbudy-Gdańsk oraz nowej drogi Kowale – Otomin.
Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwa komisariat Policji, a w sezonie letnim policyjne patrole konne. Ponadto od kilku lat gmina współpracuje w tym zakresie ze Strażą Graniczną. W gminie działają drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszające 150 osób i posiadające nowoczesną remizę w Kolbudach. Urząd Gminy podjął działania zmierzające do objęcia monitoringiem najbardziej newralgiczne miejsca i obiekty. Gmina Kolbudy jest miejscem wielu wydarzeń kulturalnych. Najważniejszym jest REFERMATA Festiwal Muzyki Klasycznej oraz Organowy Międzynarodowy Festiwal Muzyczny.
 Referat promocji, sportu i rekreacji Gminy Kolbudy
Organizuje wiele imprez sportowych, w tym mistrzostwa o randze regionalnej oraz letnie obozy żeglarskie dla młodych mieszkańców Gminy. W Kolbudach jest dobrze wyposażony stadion sportowy wraz z kortami tenisowymi oraz kompleks sportowy Orlik.
Pumptruck w Gminie Kolbudy 
Niewątpliwie jednym z ciekawszych dla kolarza obiektów na terenie Gminy Kolbudy jest nowoczesny pumptruck, na którym rozpocznie swój start Etap 4: MTB Pomerania Maraton. To asfaltowy tor składający się z garbów, profilowanych zakrętów oraz małych „hopek” ułożonych w takiej kolejności, aby możliwe było rozpędzenie się i utrzymywanie prędkości bez pedałowania. Dzięki niewielkich rozmiarów przeszkodom radość z jazdy czerpać mogą zarówno dorośli użytkownicy, jak i dzieci powyżej 4 roku życia. Co ważne, z toru można korzystać na wszystkich typach rowerów.
Nieodpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne w Gminie Kolbudy
Szlaki turystyczne w Gminie Kolbudy 
Baza turystyczna Gminy Kolbudy 
Lasy i rezerwaty w Gminie Kolbudy

Sponsor Tytularny 

 Gminy partnerskie

     Sponsorzy

     Partnerzy

Patronat medialny