Edycja 1 - Luzino

Premie Górskie Strava 2020 – wkrótce…
Premia #1 –  Paraszyno – 8km trasy (900m – 7%) – Mega & Speed
Premia #2 – Jelenia Góra od wschodu
Premia #3 – Narożna Góra
*Aby uczestniczyć w rywalizacji na Premiach Górskich trzeba
mieć założone konto na strava.com.
Po każdym wyścigu trzeba zgrać track (gpx) z przejechanej trasy.
Track waszego przejazdu można ściągnąć z aplikacji ŚledźGPS
po zakończonych  zawodach.

LISTA STARTOWA

Aby zobaczyć listę startową danego dystansu trzeba zalogować się do systemu elektronicznych zapisów
 • https://zapisy.pomerania-sports.pl/?page=2
 • Następnie wybrać dane wydarzenie MTB Pomerania Luzino 2020
 • Na dole pojawi się lista zapisanych i opłaconych zawodników na dwóch trasach.
 • Zawodnicy jeszcze nie zapisani mogą dokonać opłaty przez kliknięcie „Zapisz się”
  nad listą zawodników.
Pełna lista startowa z numerami pojawi się dzień przed zawodami.

OPIS TRASY

Zapraszamy na czwarte z rzędu rozpoczęcie sezonu rowerowego do Luzina! Przez ostatnie trzy lata zdążyliście już poznać kaszubskie pagórkowate szlaki w tych terenach. Śmiało można powiedzieć, że znajdziemy tam największe przewyższenia na Pomorzu. Uczestnicy przekonają się, że nazwa „Beskid Kaszubski” idealnie oddaje charakter tych terenów. W tym roku zmieniamy miejsce startu i bazę zawodów przenosimy do nowoczesnego Klubu Jeździeckiego w Barłominie!
SPEED – Trasa przeznaczona dla rozpoczynających przygodę z kolarstwem oraz dla tych co wolą ścigać się na krótszych, szybszych, interwałowych dystansach. Na trasie znajdzie się jeden z głównych podjazdów trasy długiej (Narożna Góra).
MEGA – Trasa przeznaczona dla doświadczonych kolarzy oraz tych co lubią długotrwały wysiłek.  Na trasie będą wszystkie okoliczne podjazdy (Dąbrowa Góra, Jelenia Góra i Narożna Góra).
Opis Trasy (Mega 10:30 & Speed 11:00):
Zawodnicy startują ze startu wspólnego bez sektorów (Pierwszeństwo na linii startowej mają zawodnicy TOP 10 z klasyfikacji generalnej 2019). Start ulokowany będzie przy Orliku w Parku Gerarda Labudy w Luzinie. Pierwsze kilometry prowadzą w stronę Paraszyna asfaltową/szutrową drogą publiczną. Na 3 km kolarze wjeżdżają na leśne ścieżki i rozpoczynają serię krótszych podjazdów i zjazdów. Na 7.7 km na prostej brukowanej drodze znajduje się #1 PK żywnościowy. Następnie trasa skręca w lewo i zaczyna podjazd pod pierwszą Premię Górska na 8 km (1 km i ok. 8% nachylenia). Na końcu podjazdu trzeba skręcić w prawo i zjechać w dół, aby następnie w połowie zjazdu skręcić mocno w lewo na 9.5 km! Po kolejnym podjeździe i szybkim zjeździe szutrowej drogi, czeka Was trochę szerszej i ubitej nawierzchni, aż do zjazdu singlem przez Łebę (17km), tutaj trzeba wykazać się dobrą techniką, a następnie wzmożyć czujność, bo za Łebą czeka Rozjazd Tras (17.7km  – Mega lewo , Speed prawo) oraz główny PK Żywnościowy z bogatym wyposażeniem. Trasa Speed po kolejnych 2 km zjeżdża się ponownie z trasą Mega.
Trasa Mega po rozjeździe ma do pokonania dość wymagający podjazd między 18.5 km i 20 km, następnie trochę mniejszych hopek oraz ostry zjazd szlakiem zakończony skrętem w prawo (21.2 km – 21.7 km). Na 24 km zaczyna się stromy i techniczny zjazd, po którym ponownie trzeba skręcić mocno w prawo. Na 25.7 km zaczynacie objazd Dąbrowej Góry dookoła, na początku szerokim szutrem i płytami. Po objechaniu Dąbrowej Góry trzeba pokonać podjazd pod Jelenią Górę (po raz pierwszy od zachodniej strony). Podjazd pod Jelenia Górę kończy dość stromy techniczny odcinek z korzeniami !! Następnie czeka Was ostry zjazd obok platformy widokowej (uwaga na schody po lewej stronie!). Po kolejnym km zjazdu (33.3km) skręcacie w prawo pod sztywną hopke i następnie kierujecie się w lewo aż do zjazdu tras.
Po zjeździe tras (36.2 km dla Mega i 19.5 km dla Speed) zaczyna się podjazd pod Narożną Górę, gdzie będzie zlokalizowana kolejna Premia Górska (1 km i ok. 8.3 % nachylenia). Na górze czeka Was przyjemny pofałdowany odcinek granią oraz szybki zjazd obok Narożnej Góry, zakończony technicznym odcinkiem w Wąwozie, prowadzącym do kolejnego przejazdu mostkiem przez Łebę. Następnie należy uważać na przejeździe przez asfaltową drogę gminną, po której wjeżdżacie na szeroką, ubitą, brukowaną drogę, prowadząc do ostatniego punktu żywnościowego (25.4 km Speed i 42.2 km Mega). Z punktu wracacie na metę trasą, którą startowaliście.
DYSTANSE:
 • Speed – 33 km
  (od 11 lat)
 • Mega – 50 km
  (od 18 lat)
PRZEWYŻSZENIA:
 • Speed: 700 m
 • Mega: 1300 m
NAGRODY FINANSOWE:
TOP Men/Women – MEGA
 • 1 – 500 zł
 • 2 – 300 zł
 • 3 – 200 zł
 • 4 – 100 zł

PUNKTY ŻYWNOŚCIOWE:

DYSTANS SPEED
 • 7.7 km – woda / izo / banany
 • 17.7 km (Rozjazd) – woda / izo / kawa / herbata / kabanosy / banany / mini pączki
 • 25.4 km – woda / izo / banany

PUNKTY ŻYWNOŚCIOWE:

DYSTANS MEGA
 • 7.7 km – woda / izo / banany
 • 17.7 km (Rozjazd) – woda / izo / kawa / herbata / kabanosy / banany / mini pączki
 • 30.3 km – woda
 • 42.2 km – woda / izo / banany

MEGA - 50 KM, 1300m up

SPEED - 33 KM, 700m up

INFORMACJE DLA ZAWODNIKÓW

BIURO ZAWODÓW:
Klub Jeździecki w Barłominie, ul. Słoneczna 12

Harmonogram zawodów:

Niedziela – 29 marca 2020 r.
8:45 – 10:30 – zapisy w biurze zawodów
8:45 – 11:00 – odbiór pakietów startowych (tylko po wcześniejszej opłacie przez internet)
10:30 – Start Mega – 1 pętla – limit czasowy (4 h)
11:00 – Start Speed – 1 pętla – bez limitu czasowego
14:00 – Dekoracja Speed
14:30 – Dekoracja Mega
14:30 – Zamknięcie Mety
15:00 – Oficjalne Zakończenie MH Automatyka MTB Pomerania Luzino 2020

PARKING: na terenie KJ Barłomino (oznaczone literką P)

DEPOZYT: w biurze zawodów

SZATNIA: Dostępna w głównym budynku KJ Barłomino

WC: w głównym budynku KJ Barłomino oraz toi toi na zewnątrz

ODBIÓR POSIŁKU REGENERACYJNEGO: w budynku biura zawodów

PUNKTY ŻYWNOŚCIOWE: SPEED 3, MEGA 4

WYPOSAŻENIE PUNKTY ŻYWNOŚCIOWEGO: woda, izotonik, ciepła woda/herbata/kawa, banany, mini pączki

NOCLEG: Dostępny za dodatkową opłatą w nowoczesnych apartamentach Klubu Jeździeckiego

VIDEO 2019

Sponsor Tytularny

WSPÓŁORGANIZATORZY

 

 

 

 

NADLEŚNICTWO STRZEBIELINO

Nadleśnictwo Strzebielino

Nadleśnictwo Strzebielino jest jednym z 15 nadleśnictw wchodzących w skład RDLP w Gdańsku. Położone jest na terenie województwa pomorskiego, powiatu wejherowskiego. Zasięgiem swym obejmuje 8 gmin: głównie Luzino, Łęczyce i Linia a także Wejherowo, Gniewino, Szemud, Cewice i Kartuzy. Największą miejscowością w zasięgu administracyjnym jest wieś Luzino, gdzie mieści się też siedziba nadleśnictwa.

Powierzchnia nadleśnictwa to 17 703,79 ha. Zasadnicze kompleksy leśne położone są wzdłuż dolin rzek: Łeby i Redy. Teren cechuje się wysoką lesistością. Przeważająca część obszaru Nadleśnictwa charakteryzuje się formami pagórkowatymi i wzgórzowymi wyniesionymi od 50 do 200 m n.p.m. Najwyższy punkt znajduje się w okolicy tzw. „Jeleniej Góry” oddz. 210 i wynosi ca 222 m n.p.m.

Zarówno obręb Luzino jak i obręb Bożepole leży w obszarze moreny czołowej i dennej. W kierunku rzeki Łeby, oraz pradoliny rzek Redy i Łeby schodzi szereg jarów i wąwozów, których dnem często płyną okresowe strumienie.

Rzeźba terenu wymusiła na dużej części nadleśnictwa nieregularny podział powierzchniowy.
Rzeka Łeba jest rzeką graniczną pomiędzy obrębami Bożepole i Luzino na tym obszarze płynie malowniczą doliną otoczoną wzgórzami o wysokości od 170 do 195 m n.p.m.

Mapa turystyczna nadleśnictwa

Mapa sytuacyjna nadleśnictwa

Sponsor Tytularny

 Gminy partnerskie

     Sponsorzy

     Partnerzy

Patronat medialny